Gündem Haberleri

  Yuva çocuklarının tatil keyfi

  A.A
  27.08.2006 - 10:39 | Son Güncelleme:

  Gaziantep Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, kurumlarına bağlı yuvalarda ve rehabilitasyon merkezinde kalan 0-6 ve 7-12 yaş grubu çocuklara tatil imkanı sağlayarak topluma kazandırılmalarına katkı sağladıklarını söyledi.

  Korkmaz, Şahinbey Çocuk Yuvasında 103, Gaziantep Çocuk Yuvasında 64, 82. Yıl Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde 32, Ahmet Mutafoğlu Rehabilitasyon Merkezinde ise 128 özürlü çocuğun bulunduğunu belirtti.

  “Yuvalı çocukların yanı sıra rehabilitasyon merkezindeki çocukları da tatile götürüyoruz” diyen Korkmaz, bu çocuklara sağlanan tatil imkanının hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

  Çocukların yaşlarına ve özelliklerine göre değişik tatil imkanı sunduklarını ifade eden Korkmaz, şu bilgileri verdi:
  “Şu ana kadar, 60'ı engelli olmak üzere 100 çocuğumuzu Adana'nın Yumurtalık ilçesinde denize götürdük. Yine 20 çocuğumuz da Hatay'ın Dörtyol ilçesinde denize girerek tatil yapma fırsatı buldular. Halen, 7-12 yaş grubu 20 çocuğumuz da Muğla'nın Fethiye ilçesinde 15 günlük tatillerini geçiriyor.

  Gruplar halinde, diğer çocuklarımızı da tatile göndereceğiz. Bu arada, özellikle 0-6 yaş grubu çocuklarımızı Gaziantep'teki mesire alanlarına günübirlik pikniğe götürüyoruz. Bu konuda, belediyeler, kaymakamlıklar ve İl Özel İdaresi'nden destek alıyoruz.”

  Korkmaz, yuvada kalan çocukların barınma ve beslenmenin yanı sıra tatile de ihtiyaçları olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

  “Yuvada kalan çocuklarımızın ve rehabilitasyon merkezinde bulunan engellilerin, tatile ve şefkate de ihtiyaçları olduğunun unutulmaması gerekir. Bu nedenle çocuklarımızın tatil yapmalarına çok önem veriyoruz. Sürekli kapalı mekanda kalan çocukların, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini sağlıklı olarak tamamlamaları mümkün değil.

  Kurumumuz, imkanları ölçüsünde bu çocuklarımızın tatil yapmalarına fırsat sağlayarak önemli bir hizmeti yerine getiriyor. Bu konuda, hayırseverlerimizin de desteğini bekliyoruz. Destek, sadece para ile giysi yardımıyla olmaz. Tatil ve günübirlik piknik fırsatları konusunda da hayırseverlerimiz değişik organizasyonlara gidebilirler. Ayrıca yurt ve yuvaları ziyaret edip onlara şefkat göstermek, her vatandaşımızın insanlık görevi olmalıdır.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı