Gündem Haberleri

  Yusufça'da seçimi AK Parti kazandı

  Mehmet ÇINAR/BURDUR-DHA
  16.11.2009 - 11:06 | Son Güncelleme:

  Burdur'un Gölhisar İlçesi'ne bağlı Yusufça Beldesi'nde dün yapılan belediye başkanlığı seçimini AK Parti adayı Yılmaz Akkaş kazandı.

  Kayıtlı 1383 seçmenden büyük bölümünün oy kullandığı seçimde oy verme işlemi saat 17.00'de tamamlandı. 6 sandıkta yapılan oy sayımı sonunda AK Parti adayı Yılmaz Akkaş, CHP adayı Kadir Tavas'ın önünde ipi göğüsleyerek belediye başkanı oldu.

   

  BAŞBAKAN TEBRİK ETTİ

  Burdur'un Gölhisar İlçesi'ne bağlı Yusufça Beldesi'nde 6 siyasi partinin yarıştığı belediye başkanlığı seçiminin AK Parti'nin zaferi ile sonuçlanmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Burdur İl Başkanı Osman Karakaya'yı cep telefonundan arayarak, tebrik etti. Başbakan Erdoğan, İl Başkanı Karakaya'ya, "Belediye başkanı seçilen Yılmaz Akkaş'a ve tüm partililere tebriklerimi ilet" dedi.

   

  YUSUFÇALILAR: BAŞBAKAN BURAYA

  Yusufça Beldesi'nde seçimi AK Parti'nin kazanmasının ardından belediye binası önüne toplanan vatandaşlar 'Başbakan buraya' sloganı attı. Vatandaşlar, belediye başkanlığını yeniden kazanan Yılmaz Akkaş'ı omuzlarına alarak 'En büyük başkan bizim başkan' diyerek sevinç gösterisinde bulundu. 'Demokratik açılım' için en güzel cevabın Yusufça'dan verildiğini söyleyen vatandaşlar, havai fişek gösterileri ile seçim zaferini kutladı.

   

  Belediye binası önünde basın mensuplarına açıklama yapan Yılmaz Akkaş ise çok mutlu olduğunu söyledi. AK Parti'nin beldedeki seçim zaferine, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Alp ile il ve ilçe yöneticileri de beldeye gelerek ortak oldu.

   

  DERSİMİZ SEÇİM

  Yusufça İlköğretim Okulu'nda 6 sınıfta kurulan 6 sandıkta yapılan oylamada, sınıf tahtalarına 'Dersimiz: Seçim, Konu: Demokrasi, Kazanan: Yusufça Kasabası Hayırlı Olsun' şeklinde yazılar yazıldı.

   

  PARTİLERİN OY DAĞILIMI

   

  Burdur'un Gölhisar İlçesi'ne bağlı Yusufça Beldesi'nde dün yapılan belediye başkanlığı ve belediye meclisi seçiminde oy kullanılan 6 sandık sonuçları belli oldu.

   

  Seçim propagandası sırasında özellikle AK Parti ile SP nin çekişmesine sahne olan Yusufça'da dünküseçimde 1383 kayıtlı seçmenden 1310'u oy kullandı. Geçerli 1257 oydan 587'sini alan AK Parti adayı Yılmaz Akkaş belediye başkanı seçildi. Saadet Partisi'nin 356 oy alarak ikinci olduğu seçimde CHP'ye 249, DSP'ye 58, DP'ye 4 ve TKP'ye 3 oy çıktı.

   

  AKKAŞ 2004 SEÇİMLERİNDESP'DEN ADAY OLUP KAZANMIŞTI

   

  Yusufça'da 28 Mart 2004'deki belde belediye başkanlığı seçimlerinde 625 oyla en fazla oyu o dönem Saadet Partisi'nden aday olan Yılmaz Akkaş kazanmıştı. Akkaş daha sonra partisini değiştirip AK Parti'ye geçmişti. Bu seçimlerde yeniden AK Parti'den aday oldu ve kazandı. 28 Mart seçimlerinde diğer partilerden AK Parti'ye 400 CHP ye ise 47 oy çıkmıştı.

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı