Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yusuf'a klarnetli karşılama

Beşiktaş'tan koparak Bank Asya 1. Lig takımlarından Erciyesspor'la anlaşan milli futbolcu Yusuf Şimşek, Kayseri'de sevgi gösterileri, klarnet ve darbukayla karşılandı.

OKTAY ENSARİ - KAYSERİ / DHA
SON GÜNCELLEME

İstanbul'dan THY'nin tarifeli uçağıyla, Erciyesspor Başkanı Ziya Eren'le birlikte Kayseri Erkilet havalanıne gelen Yusuf Şimşek, gazetecilere, mavi siyahlı ekibin şampiyonluk mücadelesi vermesi nedeniyle geldiğini, tecrübesini ortaya koyup, takım arkadaşlarıyla birlikte verecekleri mücadeleyle Erciyesspor'u Süper Lig'e çıkartacaklarını söyledi.

Beşiktaş'tan ayrılmasının ardından kendisine bir çok Süper Lig takımından teklif gelmesine karşın, Kayseri'yi tercih ettiğini belirten Yusuf Şimşek, ''Erciyesspor kulüp başkanı Ziya Eren'in konuşmaları, Erciyesspor'un kentteki sevgisi ve başarısı beni buraya getirdi'' dedi. Beşiktaş'tan ayrılışına yönelik sorulara ise ''Beşiktaş'a başarılar dilerim'' demekle yetinen Yusuf, kendisini karşılayan ve çivek veren yöneticilerle birlikte havalanının çıkış kapısına yöneldiğinde, bir grup taraftar, boynuna mavi-siyahlı atkı sarıp, çicek verdi. Taraftarın yaktığı meşaleler ve attıkları konfetiler arasında, özel olarak getirilen jipe binen Erciyesspor'un yeni oyuncusuna, klarnet ve darbukadan oluşan saz ekibi de eşlik etti. Klarnet ve darbukadan oluşan ekip, oyun havaları çalıp, Yusuf Şimşek'i görmek isteyenleri coşturdu. Tecrübeli oyuncu daha sonra yöneticilerle birlikte Erciyesspor'un Hürriyet Yeniköy'deki tesislerine geldi.

Erciyesspor başkanı Ziya Eren, ''Sezonu şampiyon olarak bitirebilmek ve yeniden Süper Lig'e dönebilmek adına her türlü fedekarlığı yapacağımızı söyledik. Bu çerçevede takımımıza katkıda bulunması, ağabeylik yapması için milli takımlarda da sayısız kez forma giyen, Türk futbolunun önemli isimleri arasına adını yazdıran Yusuf Şimşek'i renklerimize katmaktan dolayı mutluyuz'' şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz