« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yusuf Şimşek'e zehir zemberek sözler: Delikanlı gibi söylemeliydi

PTT 1. Lig ekibi Karşıyaka'nın teknik direktörü Yusuf Şimşek, Şanlıurfaspor yenilgisinin ardından istifa etti. Şimşek'in Antalyaspor'la anlaştığı iddia edilirken, İzmir kulübünün ikinci başkanı Azat Yeşil, zehir zemberek sözler söyledi.

Ergin KARATAŞ / DHA
SON GÜNCELLEME

PTT 1'inci Lig'de Şanlıurfaspor'a deplasmanda son dakika golüyle 1-0 yenilerek play off hattının 3 puan gerisine düşen Karşıyaka'da teknik direktör Yusuf Şimşek depremi yaşandı.

Bu sezon özellikle mali sıkıntıların doruğa çıktığı dönemlerde bir kaç kez istifa restinde bulunan Yusuf Şimşek, Şanlıurfaspor müsabakasından sonra görevinden ayrıldı. Yeşil kırmızılı kulüpte şok etkisi yaratan olay, Şanlıurfa deplasmanı dönüşü Yusuf Şimşek'in Antalyaspor'la anlaştığı haberinin duyulmasıyla patlak verdi.

Geçen sezon devre arasından bu yana yeşil kırmızılı kulüpte görev yapan Yusuf Şimşek, bu sabah yönetimle bir araya gelerek istifasını verdi. "Antalyaspor'la anlaştım diye bir şey yok" diyen Yusuf Şimşek, "Şanlıurfa'da kazansaydık da bırakacaktım. Herkese teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin" diye konuştu.

Sık sık maaş alacaklarıyla gündeme gelen Yusuf Şimşek'in kulüpten 300 bin TL alacağının bulunduğu, Antalyaspor'a gitmek için 200 bin TL'den feragat ederek 100 bin TL'lik çek aldığı iddia edildi.

Yusuf Şimşeke zehir zemberek sözler: Delikanlı gibi söylemeliydi

"HERKES KENDİNE YAKIŞANI YAPAR!"
Yönetim cephesi ise Şimşek'e ateş püskürdü. "Herkes kendine yakışanı yapar" diyen kulüp ikinci başkanı Azat Yeşil (üstte), şunları söyledi:
"Uzun süredir arayış içindeydi. Gitmek istediğini kapalı kapılar ardında değil, delikanlı gibi söylemeliydi. Antalyaspor'la Hami Mandıralı görevdeyken, geçen hafta anlaşmış. Fedakarlık lafla olmaz. Karşıyaka'da teknik direktör olarak prim yaptı. Daha play off savaşı devam ederken komutan savaşı terk edip karşı orduya geçti. Demekki komutanlık meziyetleri yok. Bu hiç etik olmadı."

Yusuf Şimşeke zehir zemberek sözler: Delikanlı gibi söylemeliydi

GAZİANTEP'TE YOLLAR KESİŞTİ
Karşıyakalılar Şanlıurfaspor deplasmanından sonra Gaziantep üzerinden İzmir'e dönerken, Gaziantep havaalanında Antalyaspor kafilesi ile karşılaştı. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'a yenilen Antalyaspor yöneticileri ile teknik direktör Yusuf Şimşek'in diyaloğu, Karşıyakalı yöneticiler arasında manidar karşılandı. İzmir'e dönüşte Şimşek, yönetime istifasını verdi.

TEK ADAY ARSLAN
Karşıyaka, Yusuf Şimşek'in şok istifasının ardından ilk aday olarak Cihat Arslan'ı gündeme aldı. Yeşil kırmızılılarda 2012-13 sezonunda yaşanan mali ve idari sıkıntılara rağmen son haftaya kadar play off mücadelesi veren Arslan, geçen sezon tümü kendisi gibi Karşıyaka'da futbolcu olarak forma giyen Recep Umut, Ülken Durak, Fevzi Layiç'ten kurulu teknik ekibiyle İstanbul Başakşehir'i şampiyon yaptı. Şanlıurfaspor'dan 2 hafta önce ayrılan genç teknik adamın Brezilya'da olduğu öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz