Gündem Haberleri

  Yusuf Halaçoğlu Grup Başkanvekilliği görevinden alındı

  Umut ERDEM/ANKARA
  13.07.2015 - 01:33 | Son Güncelleme:

  MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, partisinin TBMM Grup Başkanvekilliği görevinden alındı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın dün yaptığı yazılı açıklamada, “MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, görülen lüzum üzerine partimizin TBMM Grup Başkanvekilliğini temsil görevinden alınmıştır” ifadesini kullandı. Halaçoğlu kararla ilgili olarak, “Böyle uygun görüldü. Hiçbir kırgınlığım yok. Yaptığım açıklamadan dolayı alınıp alınmadığım önemli değil” dedi.

  TBMM Başkanlığı seçimlerinde CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’le görüşmesinde, “Baykal seçilebilir. Çünkü biz grubu serbest bırakacağız” dediği iddiasıyla gündeme gelen, daha sonra CHP ile ilgili, “Biz eğer Sayın Baykal’ı desteklemiş olsaydık, AKP’nin tabiriyle ‘Dinsiz bir partinin inançsız bir partinin adamını seçtiniz’ diye bize yükleneceklerdi” sözleriyle tepki çeken Halaçoğlu, TBMM Grup Başkanvekilliği görevinden alındı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın yazılı açıklamasında Halaçoğlu’nun görevden alındığını kaydetti. Halaçoğlu’nun yerine henüz atama yapılmadığı öğrenildi.

  Yusuf Halaçoğlu Grup Başkanvekilliği görevinden alındı 'Dinsiz bir partinin adamını seçtiniz' diye bize yükleneceklerdi

  ''KIRGIN DEĞİLİM''

  Görevden alınmasıyla ilgili olarak Hürriyet’e açıklama yapan Halaçoğlu, “Doğru, görevimden alındım. Normaldir, nasıl geldiysem öyle giderim. Böyle uygun görüldü. Benim açımdan bir sıkıntı yok. Konuşuldu benimle böylesi daha iyi olur diye düşünüldü. Hiçbir kırgınlığım yok, kırgın değilim. Gelirken de kırgın değildim, giderken de kırgın değilim. Yaptığım açıklamadan dolayı alınıp alınmadığım önemli değil. Ben partime sağdığım. Çalışmalarıma devam edeceğim” dedi.

  Yusuf Halaçoğlu Grup Başkanvekilliği görevinden alındı Sözlerimin arkasındayım, CHP'den özür dilemem

  ''DEVLET BEY DEVAM EDİN DEDİ''

  Halaçoğlu, dün bir gazeteye verdiği röportajda ise “Devlet Bey’le konuştuk. Bana karşı bir tavır söz konusu değil. Kaldı ki ardından konuşmaların kasten çarpıtılarak fitne santralı gibi kullanılmasını da şirretlik olarak nitelendirdi. ‘Böyle şeyler olur. Tezviratları hep yaparlar, normaldir. Siyaset bu durumlara düştü maalesef, aldırmayın. Siz konuşmanıza devam edin’ dedi” ifadelerini kullanmıştı.

  Yusuf Halaçoğlu Grup Başkanvekilliği görevinden alındı Baykal'dan bomba açıklamalar

  Yusuf Halaçoğlu Grup Başkanvekilliği görevinden alındı Engin Altay: Halaçoğlu'nun ikinci bir ayıbı oldu

  Etiketler: Yusuf Halaçoğlu
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı