« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yusuf: F.Bahçe'den ayrılmak hayatımın hatasıydı

DENİZLİSPOR kaptanı Yusuf Şimşek, 15 yıllık profesyonel futbol hayatının en büyük hatasını Fenerbahçe'den ayrılarak yaptığını söyledi.

Ferah IŞIK / DENİZLİ,10(DHA)
SON GÜNCELLEME

Bülent Ertuğrul'la birlikte Özel Servergazi Lisesi'nde düzenlenen söyleşiye katılan tecrübeli futbolcu bir soru üzerine, “Fenerbahçe'de Alex gibi serbest oynasaydım, Kadıköy'e heykelim dikilirdi” dediğini doğrulayarak, “Ben Fenerbahçe'de Alex gibi serbest oynayamadım. Maalesef yabancı futbolculara tanınan özgürlük yerlilere tanınmıyor. Fenerbahçe'de ya sağ bekte, ya ön liberoda oynadım. Tekrarlıyorum; Fenerbahçe'de Alex'e tanınan şans bana tanınsa heykelimi dikerlerdi” diye konuştu.

15 yıllık profesyonel futbol hayatının 7 yılını Denizlispor'da geçirdiğini sözlerine ekleyen Yusuf şöyle devam etti:

“İstanbul'da hızlı bir yaşamım oldu. Her genç hata yapar. 15 yıllık profesyonel futbol hayatımın en büyük hatası Fenerbahçe'den ayrılmak oldu. Kimse bana git demedi. İstediğim yerde oynatılmıyorum diye kendim ayrıldım. Bu ayrılığın pişmanlığını her zaman yaşıyorum. Umarım, Fenerbahçe bu sezonda şampiyon olur. Ben Fenerbahçeliyim ancak, Galatasaray şu an daha avantajlı.”

Süper Lig'de son derece yetenekli futbolcular olduğunu belirten Yusuf, “Arda, Lincoln, Alex ve Ceyhun gerçekten çok yetenekli. Lig bu sezon çok çetin geçecek. Galatasaray lider ama her an dengeler değişebilir. Çünkü, ligde her takım her takımı yenebilecek güçte” yorumunu yaptı.

Bülent ise, Yusuf'un Allah vergisi bir yeteneği olduğunu belirterek, “Yusuf'un yetenekleri çok özel. Bana göre Türkiye'nin bir numarası” dedi. Bülent, Galatasaray'ın şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu belirterek, “Denizlispor kesinlikle düşmez. İlk yarıyı 24-25 puanla tamamlayıp, ikinci yarıda şova dayalı futbol oynamak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Servergazi Lisesi Müdürü Zeki Göçer, Yusuf ile Bülent'e çiçek verirken, Yusuf da Göçer'e Denizlispor forması hediye etti.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler