Gündem Haberleri

  Yürüyüşü taklit konusu oldu

  Hürriyet Haber
  29.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP'lı bir grup milletvekili, İçişleri Bakanı Sadettin Tantan ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'ı hedef yaptı.

  Bu milletvekillerinin, Sadettin Tantan'ı bakanlığı ile ilgili işlerde partililerin uyarılarını dikkate almadığı için hedef yaptıkları belirtildi. Tantan'ın ‘‘Parti marti dinlemem, bildiğimi yaparım’’ diyerek, Emniyet'i alt üst ettiğini iddia eden bu milletvekilleri, Muş Milletvekili Erkan Kemaloğlu'nun Tantan'ın yürüyüşünü taklit etmesine de çok güldüler. Yemek masasından kalkarak, kısa bür yürüyüşle Tantan'ı taklit eden Kemaloğlu, ‘‘Adamın yürüyüşü de bir tuhaf. Yürüyor mu, uyuyor mu belli değil’’ diye espri yaptı.

  TANTAN, ANAPLI GİBİ DEĞİL

  Tantan'ın ANAP dışında biri gibi davranmasından ve DSP'ye daha yakın izlenimi vermesinden şikayetçi olan milletvekilleri, bu tablonun ANAP örgütünde de tepki gördüğünü savundular.

  ANAP'ta Tantan'a yönelik eleştirilere MKYK üyesi Vehbi Dinçerler de katıldı. TBMM lokantasında karşılaştığı Tantan'a, ‘‘Senden işine siyaseti karıştırmanı isteyen mi var ki, ‘Bakanlık kapısından siyaset girmeyecek' dedin. Bir de sen buraya nasıl geldin? ANAP seni buraya getirmedi mi? Neden böyle konuşuyorsun?’’ diye çıkıştı. Tantan ise Dinçerler’e, sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirtti.

  İkinci hedef isim olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan da önceki gün toplanan milletvekillerinin en çok eleştirdiği isim oldu. Bu milletvekilleri Okuyan'ı, ‘İşçi ve memuru ANAP’la karşı karşıya getirmekle' suçlarken, Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısını kendi şahsi konusu yapmasını eleştirdiler.

  Bu arada ANAP'da parti yönetiminde yer alan bazı isimlerin de teşkilattan Okuyan'a büyük tepki geldiğini ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'a ilettikleri ve ‘‘Aday olursa bir dahaki kongrede MKYK'Ya seçilemez’’ dediği öğrenildi.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı