Gündem Haberleri

  Yurttaştan vali yardımcısına: Size başka konut mu yok

  Orhan UZUN- Nilgün SELVİBAYIR/DHA
  20.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmit’te Irak’ın hibe ettiği 10 milyon dolarla yapılan konutların depremzedeler yerine kamu görevlilerine verilmeleri vatandaşı çileden çıkarttı.

  Vatandaşlar,  Vali Yardımcısı Hıdır Kahveci’ye, ‘Neden burada oturuyorsunuz, size konut mu yok’ diye sordu.

  İZMİT’in Arızlı Mevkii’nde Irak’ın 10 milyon dolarlık hibesiyle depremzedeler için inşa ettirilen 230 konuttun bulunduğu bölgede dün yine olay çıktı. Depremzedeler, 80 kadarına vali yardımcıları, emniyet ve kamu kuruluşları müdürlerinin yerleştirildiği deprem konutlarına, dün 04.00’te bir bürokrata ait eşyaları getiren kamyonu içeri almadı. Yataklarından kalkan depremzedeler kamyonun önünde barikat oluşturunca bölgeye çevik kuvvet ekibi sevk edildi. Polisle depremzedeler arasında kısa süreli arbede çıktı.

  Depremzedeler, “Depremzede için bir başka devletin yaptırdığı konutların bürokratlara lojman olarak verilmesi hangi mantığa sığar?” diye konuştu. Gerginlik yatışırken kamyondaki eşyalar polis gözetiminde daireye taşındı. Saat 08.30 sıralarında görevlerine gitmek üzere jojmanlarından çıkan vali yardımcıları ile daire müdürleri depremzedelerin sözlü eleştirisine uğradı.

  Kahveci ile büyük kavga

  Beşer dakika arayla evlerinden çıkan Vali Muavini Hıdır Kahveci ile Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin yanına giden ve kapıya kadar onunla birlikte yürüyen depremzedeler, polislere rağmen onlara, “Niye burada oturuyorsunuz? Niye burasını terketmiyorsunuz? Size ev mi yok? Bu evler depremzedelerin” diye bağırdı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı