« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yurtta sarı-kırmızı coşku

Turkcell Süper Lig'de Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'u 2-0 yenerek 2007-2008 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray'da, sarı-kırmızılı taraftarlar başta İstanbul olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinde şampiyonluk sevincini yaşıyor.

A.A
SON GÜNCELLEME

Ali Sami Yen Stadı'nda yapılan Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçının son düdüğüyle birlikte şampiyonluğu kutlamaya başlayan sarı-kırmızılı taraftarlar, formaları ve bayraklarıyla sokaklara döküldü.

Konvoylar oluşturarak İstanbul sokaklarında şampiyonluk turu atan taraftarlar, şampiyonluk sevincini doyasıya yaşıyor.

Her zaman olduğu gibi yine Taksim Meydanı'na çıkan Galatasaraylı taraftarlar, burada da şarkılarla, tezahüratlarla coşkulu bir şekilde şampiyonluğu kutluyor.
Ankara'da Kızılay Meydanı'nda toplanan taraftarlar ellerinde bayraklarla sevinç gösterisinde bulunurken, oluşturdukları araç konvoylarıyla da şehir turu atarak şampiyonluğu kutladılar.

MUĞLA

Muğla ve Marmaris'de de sarı-kırmızılı taraftarlar şehir turu atarak şampiyonluk sevincini doyasıya yaşıyor.

Marmaris'te Atatürk Meydanı'na çıkan Galatasaraylı taraftarlar, burada da şarkılarla, tezahüratlarla coşkulu bir şekilde şampiyonluğu kutluyor.

Muğla kent merkezinde ise Galatasaraylı taraftarlar, uzun araç konvoyları oluşturdular. Kent merkezinde bulunan Galatasaraylılar Derneği önünde yapılan şampiyonluk kutlamasında ise 40 adet sarı-kırmızı uçan balonlar uçurdular ve havai fişek attılar.

Muğla'da şampiyonluk sevincini yaşayan Galatasaraylı taraftarlar, Fenerbahçe ve Trabzonspor'lu taraftarlarla birlikte “halay” çektiler.

YOZGAT

Yozgat'taki sarı-kırmızılı taraftarlar da şampiyonluk sevincini sokaklarda klakson çalıp, türküler söyleyip, sloganlar atarak kutluyor.

Yozgat'ta Galatasaray-Gençlerbirliği OFTAŞ maçını televizyondan izleyen sarı kırmızılı taraftarlar, maçın bitiş düdüğüyle birlikte sokaklara fırladılar. Şehir merkezindeki saat kulesi çevresinde toplanan sarı-kırmızılı taraftarlara, şehrin değişik bölgelerinden klakson çalarak katılanlarla birlikte Yozgat'ın Lise Caddesi adeta bayram yerine döndü. Bir tarafta kalabalık topluluk, diğer tarafta araç konvoyu, yaya ve motorlu taşıt trafiğinin normal akışını engelledi.

Yozgat polisi taraftarların şampiyonluk kutlamaları nedeniyle şehir merkezinde güvenlik önlemleri aldı.

İZMİR

İzmir'de Cumhuriyet Meydanı'na akın eden sarı-kırmızılı taraftarlar ellerindeki Galatasaray bayraklarını sallayarak marşlar eşliğinde doyasıya şampiyonluğu kutladılar. Davul ve zurna eşliğinde halay çeken ve “Şampiyon Galatasaray” tezahüratları atan taraftarlar meşaleler yaktı. Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nın üstüne çıkan bazı taraftarlar da kutlamalara buradan eşlik ettiler.

Bu arada Galatasaraylı taraftarlar İzmir'in çeşitli yerlerinde uzun araç kuyrukları oluşturarak kutlamalara katıldı. Fenerbahçeli bir taraftarın aracının içerisinden takımının formasını çıkararak “Şampiyon Fenerbahçe” diye bağırması taraftarlar arasında bir süre gerginliğin yaşanmasına neden oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz