Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Yurtsan Atakan son yolculuğuna uğurlandı

  Hürriyet Haber
  31.08.2012 - 13:54 | Son Güncelleme:

  Kanser hastalığı sonucu aramızdan ayrılan ve teknoloji gazeteciliğinin babası olarak da gösterilen Yurtsan Atakan, bugün son yolculuğuna uğurlandı.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazeteci Yurtsan Atakan'ın vefatı nedeniyle eşi Lale Atakan'a başsağlığı diledi.

  Atakan için Levent Camisi'nde öğlen namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine eşi Lale Atakan, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Hürriyet Gazetesi yazarları Ertuğrul Özkök, Ayşe Arman, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, ressam Bedri Baykam, Fatih Altaylı, Yavuz Semerci, Hıncal Uluç ve Reha Muhtar'ın yanı sıra çok sayıda yakını katıldı. Atakan'ın cenazesi, burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN BAŞ SAĞLIĞI MESAJI

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazeteci Yurtsan  Atakan'ın vefatı nedeniyle eşi Lale Atakan'a başsağlığı diledi.

  Cumhurbaşkanlığı'ndan verilen bilgiye göre, Gül, Lale Atakan'a gönderdiği  başsağlığı mesajında, “Basınımızın seçkin kalemlerinden Atakan, ülkemizde  bilişim teknolojilerinin yaygınlaşmasına öncülük etmiş, vizyonuyla internet  medyasının gelişiminde önemli rol üstlenmiştir” ifadelerine yer verdi.

  Atakan'ın vefatının Türkiye ve Türk basını adına önemli bir kayıp  olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Gül, Yurtsan Atakan'ın her zaman takdirle  hatırlanacağını kaydetti.

  YURTSAN ATAKAN DEFNEDİLDİ / FOTOĞRAFLAR: MURAT ŞAKA

  FOTOĞRAFLARLA YURTSAN ATAKAN


  Teknoloji gazeteciliğinin babası öldü

  Yurtsan Atakan son yolculuğuna uğurlandı ÜNLÜLER DUYGULARINI TWITTER'DA PAYLAŞTI


   


   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı