« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yurtgüven: Kararı ben aldım

Ankaragücü Genel Menajeri Ender Yurtgüven, yönetim kurulunun bugün alacağı kararı teknik heyete deklara edebilmek için antrenmanı akşama aldığını söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Sabah saatlerinde yaşanan antrenman gerginliğinin ardından Sarayköy Tesisleri'ne gelen Ankaragücü'nün kısa süre önce göreve getirilen yeni genel menajeri Ender Yurtgüven, basın mensuplarının antrenman saatinin değişitirilmesiyle ilgili sorularını yanıtladı. Yurtgüven, yönetim kurulunun kendisine verdiği yetkiyle bu kararı aldığını belirterek, "Son dönem içerisinde basında yer alan haberler üzerine Hikmet Karaman'ın takım içerisindeki saygınlığının bozulmaması için ve yönetim kurulumuzun bugün yapacağı toplantıda alacağı kararı teknik heyete deklare edebilmek için sabah idmanını akşama aldım. Bunu da dün gece geç saatlerde birçok futbolcuya bildirdim. Yönetim kurulumuzun şu an teknik heyetle ilgili müspet veya menfi bir düşüncesi yok. Ama bugün yaşanan bu süreç yapılacak, değerlendirmeyi farklı bir duruma sokmuştur. Hikmet Karaman'ın sözleşmesinde "Yönetim Kurulu teknik direktörün antrenman saati ve maç kadrosu belirlemesine karışamaz" maddesinin yer aldığı doğrudur. Kendisiyle Mart ayında sözleşme yapıldı. Ben ise yeni sözleşme yaptım. Benim sözleşmemde bu tür kararları alma yetkim var. Hocamızla çatışma gibi bir durum yok. Ben Hikmet hocama saygı duyuyorum ve sevdiğim bir teknik direktördür" dedi.

Ankaragücü genel menajeri, antrenmanın ertelenme kararının bazı futbolculara bildirilmemesi altında futbolcular arasında Ankaragücü ve Ankaraspor olarak ayrım yapılmasının yatıp yatmadığı sorusuna ise "Malumunuz çok geniş bir kadromuz var. Ulaşamadığımız bazı futbolcular da olmuş olabilir. Kesinlikle bir ayrım yok" diye konuştu.

Bir kaç gün önce süresiz kadro dışı bırakılan kaptan Cephun Eriş'in antrenman sahasında yer almasıyla ilgili olarak ise EnderYurtgüven, "Ceyhun yönetim kurulumuz tarafından kadro dışı bırakılmıştır. Artık altyapıyla çalışacak. Kendisine bu durum bugün noter kananıyla tebliğ edilecek" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz