« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yurtgüven: Dinletemedik

Geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Meksikalı futbolcu De Nigris'in vefatı, spor camiasının büyük üzüntü yaşamasına sebep oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Yunanistan'ın Larissa takımına transfer olmadan önce Türkiye'de 3 ayrı kulüpte forma giyen De Nigris'in ölüm nedeni de birçok kişiyi şaşkına çevirdi.

Meksikalı futbolcunun henüz 31 yaşında olmasına karşın kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi, futbolculara yapılan sağlık kontrollerini de gündeme taşıdı.

De Nigris'in Türkiye'de son olarak formasını giydiği takım olan Ankaragücü'nde, genel menajer Ender Yurtgüven, rahatsızlığı konusunda De Nigris başta olmak üzere, Türkiye Futbol Federasyonu'nu, futbolcunun menajerini ve avukatını uyardıklarını, ancak hiç kimseye sözlerini dinletemediklerini söyledi.

Ankaraspor'da oynadığı dönemde yapılan sağlık kontrolleri sırasında da rahatsızlığın ortaya çıktığını ifade eden Yurtgüven, "O dönem herkesi uyardık. Kimseye sözümüzü dinletemedik. Federasyonu, menajerini, avukatını ve kendisini de uyardık. Bize hep yakıştırmalar yaptılar. Sözleşmesini fesih etmek için bu yola başvurduğumuzu söylediler. Bize, 'Meksikalı milli bir futbolcuya bu şekilde davranarak, Türkiye'nin imajını zedeliyorsunuz' diyerek tepki gösterdiler. Sonuç keşke böyle olmasaydı" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz