Eğitim Haberleri

  Yurtdışından uzaktan eğitimle ders aldılar

  AA
  06.06.2013 - 14:44 | Son Güncelleme:

  Üniversiteliler uzaktan eğitimle ABD’deki King’s College öğretim üyesinden aldılar.

  Süleyman Demirel Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü doktora öğrencileri, program derslerinin bazılarını uzaktan eğitimle yurtdışındaki hocadan aldı. Bölüm Başkanı Doç.Dr. Ramazan Erdem, sağlık bölümlerine  son yıllarda artan ilginin nedenini sağlıkta uygulanan dönüşüm programlarına bağladı. Erdem, 20 üniversitede sağlık yönetiminde lisans düzeyinde öğretim verildiğini açıklayarak öğrencilere yurtdışı bağlantılı fayda sağlamak amacıyla çalışma yaptıklarını anlattı. Bu sebeple ABD’deki King’s  College Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fevzi Akıncı ile temasa geçtiklerini söyleyerek şöyle konuştu:
  “Akıncı, SDÜ’nün uzaktan eğitim altyapısını kullanarak 2012-2013 bahar döneminde Amerika’dan uzaktan eğitim aracılığı ile doktora öğrencilerimize Sağlık Ekonomisi ve Sağlık Hizmetlerinde Sonuçların Yönetimi ve Performans Ölçümü dersleri verdi. Derslerin sonunda ise Akıncı, SDÜ’ye gelerek, proje temelli bir çalışma yaptı. Bu şekilde, yurtdışından uzaktan eğitimle ders verilmesi Türkiye’de ilk defa gerçekleşmiş oldu.”
  Erdem, bu uygulamanın kendilerine yeni bir vizyon kazandırdığını ve doktora öğrencilerinin yurtdışına açılmalarını sağladığını söyledi. Prof. Dr. Fevzi Akıncı ise, Türkiye’de sağlık yönetimi alanında önemli gelişmelerin olduğunu belirterek, uygulamanın heyecan verici olduğunu söyledi. Akıncı “Bu anlamda bir pilot uygulama başlattık. Öğrencilerle birebir canlı bağlantı kurarak, 11 hafta süreyle doktora dersimizi verdik” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı