Yurtdışına Kuzey Irak'tan açılıyor

Hürriyet Haber
14 Ekim 2011 - 11:15Son Güncelleme : 14 Ekim 2011 - 11:16

Güven Kuruyemiş, Türkiye'deki şubelerinin ardından yurtdışındaki ilk şubesini Erbil'de açıyor.

Kasım ayında Kuzey Irak Erbil ile markalarını ilk kez yurtdışına taşıyacaklarını belirten Güven Kuruyemiş yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güven, bundan sonra da yurtiçi ve yurtdışında ağırlıklı olarak franchise yöntemi ile büyüyeceklerini belirtti.

Franchise seçiminde çok titiz davrandıklarını belirten Güven, "Bizim için en önemli konulardan biri, franchise vereceğimiz kişinin markayı anlayabilmesi, doğru sunabilmesi ve her daim kaliteli ürün verebilmesidir. Kuruyemiş sektöründeki franchise sisteminde doğabilecek en büyük sıkıntı kaliteli ürün ile ilgili. Ama biz franchise verdiğimiz şubelere ürün kendimiz sağlıyor olacağız" dedi.

Güven, yurtiçinde ilk hedeflerinin alışveriş merkezlerinde yayılmak olduğunu belirtti.

KURUYEMİŞ BU YIL PAHALI OLACAK

Kuruyemiş fiyatlarında yaşanan artışı da değerlendiren Güven, "Bu yıl Antep fıstığı, ceviz ve fındık yönünden mahsulün en az yılı. Bu yüzden ürün azlığı ve talebin çok olması ile ilgili olarak fiyatlar artacaktır" diye konuştu.

Türkiye'deki kuruyemiş pazarının geçmişe göre gayet iyi bir yerde olduğunu belirten Güven, perakende satıcılar sektörel olarak kendilerini yenilemeye devam ederse daha da iyi yerlere ulaşılacağını kaydetti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı