Yurtdışı yatırımlarına yenisini ekledi

Hürriyet Haber
19 Nisan 2017 - 17:06Son Güncelleme : 19 Nisan 2017 - 17:07

Reklam ajansı, startup fabrikası ve ürün tasarımı gibi multidisipliner konularda hizmet veren MODD/group, İngiltere’nin sağlık sektöründeki en büyük pazar payına sahip data ve değerlendirme şirketi Clarity INC. ile anlaştı.

MODD/group, yurt dışı yatırımlarına bir yenisini daha ekledi ve İngiltere'nin sağlık sektöründeki en büyük pazar payına sahip data ve değerlendirme şirketi Clarity INC. ile anlaştı.

Sağlık sektörünün yakından tanıdığı Clarity INC., 50 binden fazla sağlık görevlisinin değerlendirmelerini gerçekleştiriyor. Clarity INC., birçok sağlık probleminin sebep-sonuçlarına dair bilgi üreten ve bu devasa bilgiyi online platformlar aracılığıyla hastaları ile paylaşan Prodigy Patient şirketini de bünyesinde bulunduruyor.

MODD/startup bünyesinde bulunan girişimcileri global yatırımcılarla buluşturmak için yurt dışı açılımlarına başladıklarını belirten MODD/group Kurucu ve CEO’su Cem Has, “2017 yılı hedeflerimiz arasında Londra ofisini açmak da vardı. Ofis açma çalışmalarımızı sürdürürken yepyeni bir iş fırsatını daha yakaladık ve Clarity INC. ile anlaştık. Yeni dönemde şirketin Prodigy Patient markasına yeniden markalama, online platformların yazılımı, tasarımı ve pazarlama faaliyetleri konusunda hizmet vereceğiz. İlerleyen dönemde ise, İngiltere’nin en büyük sağlıklı bilgi datasını global bir startup modeline dönüştürme noktasında çalışmalarımız olacak” şeklinde konuştu.Yeni yatırımla ilgili konuşan MODD/group Genel Müdürü Emre Ulutürk, “MODD/startup bünyesinde şu anda geliştirmekte olduğumuz yeni bir projemizde bu datayı Türkiye'de kullanım haklarını elimizde bulundurup, önemli sağlık bilgilerini Türkiye'deki projemize entegre etmeye hazırlanıyoruz. MODD/startup olarak İngiltere’ye know-how satmak bizim için çok gurur verici. Bu yatırımla Londra’daki hedeflerimizi daha hızlı gerçekleştirebileceğimize inanıyoruz” dedi.

KATAR VE TÜRKİYE’DEN 1,5 MİLYON TL’LİK YATIRIM

MODD/startup’ın bünyesinde aylık 2 milyon tekil ziyaretçi trafiğiyle Türkiye’nin en büyük basketbol haber portalı Basketball.com.tr; Türkiye’de bir ilk olan, etkinliklere göre mekan kiralama rehberi görevini üstlenen Kupadu.com; Türkiye’nin körfez bölgesi odaklı gayrimenkul satış sitesi salepropertyturkey.com gibi birçok girişim bulunuyor. MODD/startup bünyesinde yer alan girişimler şimdiye kadar Türkiye ve Katar gibi ülkelerdeki yatırımcılardan toplam 1,5 milyon TL’nin üzerinde yatırım aldı.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı