Gündem Haberleri

  Yurt müdürüne ‘cinsel istismar’ davası

  Nail KAHRAMAN/ BURSA, (DHA)
  01.08.2009 - 14:59 | Son Güncelleme:

  BURSA’da Eşrefiler Yetiştirme Yurdu’nda kalan 17 yaşındaki S.K. ile cinsel ilişkiye girdiği iddiası ile hakkında dava açılan yurdun müdür yardımcısı 33 yaşındaki Tahir S.’nin yargılanmasına başlandı. Mahkemede ifade veren S.K., “Yurtta Tahir S.’yi kendime yakın hissediyordum. Kendisi de bana karşı boş olmadığını söylüyordu. Nöbetçi olduğu bir gece, karşı çıkmama rağmen benimle cinsel ilişkiye girdi. Daha sonra bu ilişki nöbetçi olduğu gecelerde devam etti. Ondan şikayetçiyim” dedi. Tutuksuz sanık Tahir S.'nin avukatı suçlamaları reddetti.

  ÇOCUK YUVASINDA İNTİHAR

  Bursa Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Eşrefiler Yetiştirme Yurdu’nda nisan ayında meydana gelen olayda, S.K. ile cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen yurdun müdür yardımcısı 2 çocuk babası Tahir S., Kars Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne tayin edilmişti.

  Otomobiline bindirdiği S.K.’yi öperken yurtta kalan çocuklar tarafından görülen ve S.K.’nin ailesinin de şikayetçi olması sonucu hakkında Bursa 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde ‘cinsel istismar’ suçundan 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Tahir S.’nin yargılanmasına başlandı.

  S.K. ve cezaevinden çıkan babası Ahmet K.’nin hazır bulunduğu duruşmaya Tahir S. katılmadı. Mahkemede ifade veren S.K., “Kendisi ile önce öğretmen öğrenci ilişkisi içindeydik. Zamanla ona karşı farklı duygular hissetmeye başladım. O da bana karşılık veriyordu. Aramızda yakınlaşma oldu. Yurtta çay dağıtıldığında, ona yakın olabilmek için çayı ben ikram ediyordum. Bir gün kendisine ‘Sizi baba gibi görüyorum’ dediğimde, bana karşı ilgisinin olduğunu açıkladı. Bunun üzerine aramızda flört tarzında bir ilişki başladı. Sevgili gibiydik. Nöbetçi olduğu bir gece öğretmenler odasında bana ‘Biz seninle sevgiliyiz, ileride evleneceğiz, ha şimdi ilişkiye girmişiz, ha ileride. Ben karımla bile ilişkiye girmiyorum’ diyerek cinsel ilişki teklif etti.

  Karşı çıkmama rağmen odasının kapısını kilitleyip birlikte olduk. Daha sonraki günlerde de, hem nöbetçi olduğunda okulda, hem de dışarıda evinde birliktelik yaşadık. Olayın ortaya çıkmasından sonra inkar etmeye başladı. Kendisinden şikayetçiyim” dedi.

  S.K.'nin babası Ahmet K. ise, işlediği bir suçtan dolayı cezaevine girince koruma altında tutulması için kızını yurda verdiğini belirterek, kızıyla ilişkiye giren Tahir S.’den şikayetçi olduğunu ve tutuklanmasını talep ettiğini söyledi.

  Tahir S.’nin avukatının iddiaları kabul etmedi. Tutuklanma talebini reddeden mahkeme hakimi, sanığın ifadesinin talimatla Kars Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’nce alınmasını kararlaştırarak duruşmayı erteledi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı