Gündem Haberleri

  Yurt inşaatı çöktü: 6 yaralı

  Adil ÖNAL/BİNGÖL, (DHA)
  17.08.2012 - 11:24 | Son Güncelleme:

  BİNGÖL’de Kredi Yurtlar Kurumu’nun 750 kişilik Yüksek Öğrenci Yurdu Sosyal Tesisler ve İdari Binası inşaatında beton dökme sırasında meydana gelen çökmede 6 işçi yaralandı.

  Bingöl’de yapımına başlanan 750 kişilik Yüksek Öğrenci Yurdu’nun Sosyal Tesisler ve İdari Binası’nın inşaatı, dün akşam saat 22.30 sıralarında beton dökülürken çöktü. Olayda 6 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralı işçiler, Bingöl Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Olayın duyulmasıyla yaralı yakınları Bingöl Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne akın etti. Hastaneye gelen Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, yaralılar hakkında hastane başhekiminden bilgi aldı. Hastane çıkışında gazetecilere açıklama yapan Vali Güvençer şöyle dedi:

  "Enkaz altından 6 işçimiz çıkarıldı. 5 arkadaşımızın durumu hafif yaralı. Bir arkadaşımızın durumu biraz daha kritik olduğu belirtilmişti. Yapılan tektik ve tomografi çekimleri sonrasında Allah’a çok şükür altıncı arkadaşımızın da herhangi bir hayati tehlike taşımadığı hekimlerimizce ifade edildi. Ucuz atlatılmış bir kaza, tüm kazazedelere, yakınlarına ve Bingöllü’lere geçmiş olsun diyorum."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı