DÜZCE HABERLERİ

Yurt Dışında Türkçe Öğrenmeye Geldiler

IHA
13.07.2015 - 10:59Son Güncelleme :

DÜZCE ÜNİVERSİTESİNE TÜRKÇE ÖĞRENMEK İÇİN YURT DIŞINDAN GELDİLER.

IHA

Düzce Üniversitesi bünyesinde, 2014-15 eğitim-öğretim yılında kurulup faaliyete geçen “Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi” (DÜ-TÖMER), Türkçe öğrenmek için yurt dışından gelen ilk kursiyerlerini mezun etti.
Düzenlenen mezuniyet törenine, Rektör Yardımcısı ve TÖMER Müdürü Prof. Dr. İlhan Genç, DÜ-TÖMER’de görev yapan öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.
Programım açılış konuşmasını gerçekleştiren Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Ünlü, 5 aydır yoğun bir eğitim maratonunun sonlandırdıklarını ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Ünlü, “Çok yorulduk ama bu güne ulaştık. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, başlangıçta zorlu bir süreçten geçtiklerini, bu zorlukları sabırla aştıklarını belirterek, “Üniversitemizi tercih ettiniz. İnşallah önümüzdeki yıl da dilediğiniz Fakültemizde olursunuz. Ailenize selamlarımızı götürün. Siz bizim ilk öğrencilerimizsiniz. Tebrik ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.
Sertifika Töreni, uluslararası nitelikteki sertifikaların mezun öğrencilere takdim edilmesinin ardından sona erdi.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim üyelerinin çalışmaları ve desteğiyle faaliyete geçen DÜ-TÖMER, yine Türk Dili ve Edebiyatı bölümü öğretim üyeleri vasıtasıyla eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürmekte. DÜ-TÖMER, Üniversite çatısı altında Türkçe öğrenmek isteyen yabancı öğrencilere ve kursiyerlere, multimedya tabanlı dil eğitimi vermesinin yanı sıra öğrencilerine sadece Türkçe öğretmekle kalmıyor; aynı zamanda Türk kültürünü ve medeniyetini de onlara tanıtarak, üniversitenin “Değer Üreten Üniversite” hedefine katkı sağlıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Yurt Dışında Türkçe Öğrenmeye Geldiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yurt Dışında Türkçe Öğrenmeye Geldiler haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:22
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı