AĞRI HABERLERİ

Yurt Ay Der'den Sağlam'ın öldürülmesine tepki

AA / Musa Can Eraslan
27.02.2016 - 13:17Son Güncelleme :

- Yurt Ay Der Başkanı Recep Çirik, Türkiye Taş Kömürü Genel Müdürlüğünde çalışan Necla Sağlam’ın, Zonguldak’taki evinde boğazı kesilerek vahşice öldürülmesine tepki gösterdi

AA / Musa Can Eraslan

AĞRI (AA) - Ağrı Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yurt Ay Der) Başkanı Recep Çirik, Türkiye Taş Kömürü Genel Müdürlüğünde çalışan Necla Sağlam’ın, Zonguldak’taki evinde boğazı kesilerek vahşice öldürülmesine tepki gösterdi.

Yazılı açıklama yapan Çirik, Sağlam’ın vahşice bir cinayetle öldürülmesinin Yurt Ay Der camiasını derinden yaraladığını söyledi.Kadın cinayetlerinin arttığına dikkat çeken Çirik, şunları kaydetti :

"Mezhep, meşrep, sağ sol, siyasi parti farkı gözetmeksizin bu hazin tabloyu ortadan kaldırmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak her birimiz sorumluluk üstlenmeli ve hep birlikte çalışmalıyız. Ülkemizde her geçen gün kadın cinayetleri artarak devam etmektedir. Gelişen, büyüyen ve refah düzeyi artan bir toplum olmamıza rağmen ülkemizde kadın cinayetleri bir önceki yıllara göre çok ciddi bir artış gösteriyor. Devletimiz, kadın cinayetlerinin önüne geçmek amacıyla ciddi yaptırımlar yapması gerekiyor."


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ağrı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ağrı ilinden Yurt Ay Der'den Sağlam'ın öldürülmesine tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yurt Ay Der'den Sağlam'ın öldürülmesine tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı