Ege Haberleri

EGE

  Yürekli yiğitlere hatıran olsun

  Hürriyet Haber
  24 Ocak 2015 - 13:15Son Güncelleme : 24 Ocak 2015 - 13:21

  Bayraklı Belediyesi, ölümünün 22. yıldönümünde araştırmacı-gazeteci-yazar Uğur Mumcu'yu Tepekule Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen etkinlikle andı.

  Mumcu için düzenlenen anma gecesine CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, CHP İl yönetimi, Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper ve Buca eski Belediye Başkanı Ercan Tatı ile vatandaşlar katıldı. Gecede bir konuşma yapan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Bundan birkaç gün önce Şair Nazım Hikmet'i andık. Şimdi Uğur Mumcu. 6 Mayıs'ta Denizleri anacağız. Biz onları anıyoruz da acaba onlar bizi nasıl hatırlıyor. Yattıkları yer nur olsun. Geriye gidiyoruz gibi geliyor bana" dedi.
  Yürekli yiğitlere hatıran olsun
  Geceye katılan CHP İl Başkanı Serter, "Uğur Mumcu öldü ama arkasında yüz binlerce Uğur Mumcu bıraktı. Kalemden korkanların yürekleri o kadar zayıf ki kalem söz her şey demek. Atatürk'ten korkanların resimlerinden korkanların sırası geldi. Uğur Mumcu ve Cumhuriyet devrimcilerinin ruhu şad olsun" dedi.
  Yürekli yiğitlere hatıran olsun
  Daha sonra sahneye Ercan ve Gökhan Çağıran kardeşler çıktı. Sazlarıyla sahne alan İzmirli kardeşler söyledikleri şarkı ve türkülerle dinleyicileri duygu dolu anlar yaşattılar. Anma gecesinin ikinci bölümünde yine İzmirli sanatçı Efe Mete Aydemir orkestrasıyla birlikte sahneye çıktı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı