Gündem Haberleri

  Yüreğimizden bir parçayı yitirdik

  Hürriyet Haber
  04.05.2010 - 00:35 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır’da düzenlenen “Turizm Konferansı”nın açılışındaki konuşan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Teğmen Altunoğlu’nun Lice’de şehit olmasına değindi.

  Baydemir şöyle konuştu: “Bu ülkenin herhangi bir yurttaşı, adı soyadı, kimliği, giysisi, dini, lisanı ne olursa olsun 21’inci yüzyılda, çatışmada yaşamını yitiriyorsa, o, bizim yüreğimizden, vicdanımızdan bir parçamızı yitirdiğimiz anlamına geliyor. Bugün yüreğimizden bir parçayı yitirdik ve onu memleketine uğurluyoruz. Keşke böyle değil, başka türlü olsaydı. Ne bu kent ne de başka bir kentimiz artık cenazeleri karşılamamalı. Artık buna son vermeliyiz.”

  Kürt yönetimi kınadı

  Kuzey Irak’taki Kürt Bölgesel Yönetimi, dört askerin ölümüyle sonuçlanan karakol saldırısı ilgili bir açıklama yaptı. Bölge Başkanlığı Sözcüsü tarafından yapılan ve “Kürdistan Bölgesi, Türkiye’deki Son Olayı Kınıyor” başlığı ile yayınlanan açıklamada, şöyle denildi: “Bizler, Kürdistan Bölgesi Başkanlığı olarak bu talihsiz olaydan duyduğumuz kaygı ve üzüntüyü dile getirmek isteriz. İnanıyoruz ki, diyalog ve barışçıl kararları takip edilmeli çünkü şiddet çözüm değil.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı