« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yüreğim yeter

Tuncay Şanlı ilk kez İngiliz basınının karşısına çıkarken, yeni takımı Middlesbrough’da bütün yeteneklerini sahaya yansıtıp, Ada’da başarıya koşacağını söyledi.

Faruk ZABCI
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE’den ayrılarak Middlesbrough’ya transfer olan Tuncay Şanlı, yeni takımına katkı sağlamak için bütün yeteneklerini sahaya yansıtacağını ve yüreğiyle oynayacağını söyledi. Avusturya kampı dönüşü takımının Rockliffe Parh Tesisleri’nde menajer Gareth Southgate ile birlikte ilk kez medyanın karşısına çıkan milli futbolcu, gazetecilerin sorularına rahat cevaplar verdi. Kendisine "Hoşgeldin" diyerek ilk soruyu yönelten gazeteciye "Siz de hoşgeldiniz" diyen Tuncay, yeni çevresini benimsediğini gösterdi. Middlesbrough seçiminden dolayı pişmanlık duymadığını ifade eden Tuncay, şöyle devam etti: "Buraya geldiğim andan itibaren her türlü yardımı yaptılar. Her şeyi sağladılar. Middlesbrough daha önce UEFA’da oynamış bir takım, bundan sonraki hedeflerine ilerlerken ben de kendilerine her türlü katkıyı sağlayacağım. Henüz takım arkadaşlarımla iyi konuşamıyorum. İlk işim İngilizce öğrenip onlarla ve hocamla tam diyalog kurmak olacak."

Kendi kararım

Tuncay
, transferinden önce İngiltere’de futbol oynayan Emre Belözoğlu ile görüş alışverişinde bulunduğunu, ancak transfer kararını alırken kimseden etkilenmediğini, kararı tümüyle tek başına aldığını da ifade etti. Menajer Southgate ise Tuncay’ın bir haftadır takım arkadaşlarıyla çalıştığını, bu yeni transferden büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını ifade etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler