Tekirdağ Haberleri

TEKİRDAĞ HABERLERİ

  Yurdakul, muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi

  DHA
  13 Mart 2017 - 15:59Son Güncelleme : 13 Mart 2017 - 16:00

  Yurdakul, muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi

   

  Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)TEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, muhtarlar ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldi.

  Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un muhtarlar ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile bir araya geldiği kahvaltıya Belediye Başkan Yardımcısı Bahaettin Cömert, Celal Yılmaz, Ahmet Nazif Balcı, Belediye Meclis Üyeleri Cem Özkan ve Ali İhsan Uslu da katıldı. Muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle 3 yıldır başarılı çalışmalar yaptıklarını anlatan Yurdakul, "Bu 3 yıl içerisinde muhtarlarımız ve STK başkanları ile hep birlikte Malkara'ya eserler bırakmaya çalıştık. Malkara'nın ihtiyaçları doğrultusunda hemşehrilerimizi rahatlatacak, Malkara'nın önünü açacak yatırımlar yapmaya çalıştık ve sık sık bir araya geliyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı Kombine Et Tesisi ihalesinden sonra özellikte sivil toplum kuruluşlarıyla beraber hem Edirne'ye, hem de Keşan'a bir takım ziyaretlerimiz oldu. Umarım bunlarda sonuç getirir. Ciddi anlamda Malkara'nın ihtiyaçları var. Tarım ve hayvancılık konusunda ihtiyaçları var. Şehir merkezi ve modern bir kent konusu ile ilgili ihtiyaçları var. Bunların hepsine cevap vermeye çalışıyoruz. Malkara'nın zaman zaman siyaseti bir kenara bırakıp ortak akım doğrultusunda Malkara için neler yapabiliriz doğrultusunda bütünleşmesi, birleşmesi lazım. Bu konuda bizlerle birlikte adım atan siyasi görüşü ne olursa olsun hem muhtarlarıma hem STK başkanlarına teşekkür ediyorum. Seçim zamanları sandık ortaya çıktığı zaman demokratik haklarımızı kullanarak, yüreğimizde ve gönlümüzde hangi parti varsa ve fikirleri bize sıcak geliyorsa gideceğiz, ona oyumuzu kullanacağız. Ama seçim bitti, sandık ortadan kalktığı zaman hepimizin ortak bir kaygısı var. Malkara'yı bir adım ileriye taşıyabilmek. Görev yaptığımız mahalleyi, görev yaptığımız sivil toplum kuruluşunu bir adım ileriye taşıyabilmek. Bu doğrultuda bu bilinçle hep beraber çalışıyoruz. Çoğu zaman siyasi kimliklerimizi bir yana bırakıp elimizden geldiği kadar herkesle kucaklaşarak, bütünleşerek bu doğrultuda adım atmaya çalışıyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımız da, muhtarlarımız da bu konuda bizlere ciddi destek veriyorlar hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  TekirdağBugün14 ºCAçık
  • Perş16 ºC
  • Cuma15 ºC
  • Cmts17 ºC
  • Pazr13 ºC
  • Pzts12 ºC
  • Salı15 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı