MANİSA HABERLERİ

Yunusemre'de kentsel dönüşüm toplantısı

DHA
28.03.2017 - 18:02Son Güncelleme :
DHA

MANİSA'nın Yunusemre ilçesindeki Belediye Başkanı Mehmet Çerçi'yi ziyaret eden Yunusemre Kentsel Dönüşüm Derneği kentsel dönüşüm projesiyle ilgili bilgi aldı.

AK Partili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Laleli, Mesir, Mutlu ve Lalapaşa mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm projesinde süreç devam ederken kısa bir süre önce kurulan Yunusemre Kentsel Dönüşüm Derneği yönetimini ağırladı. Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda dernek yönetiminde bulunan üyelere kentsel dönüşüm projesinin hangi aşamada olduğu konusunda bilgi verildi. Dönüşümle ilgili vatandaşların bilgilendirilmesine büyük önem vereceklerini anlatan Çerçi, 4 mahallede, 5 binden fazla vatandaşımızı ilgilendiren bir proje olduğunu dile getirdi. Plan onaylandığında yıkım ve yapım aşamasına geçileceğini kaydeden Çerçi, "Yüzde yüz memnuniyet olmaz. Vatandaşımızı mağdur etmemiz söz konusu değil. Vatandaşımızın şu anda oturduğu evler, çok kötü durumda. Biz, mevcut binaların üstünde ve büyük binalar vereceğiz. 7 yüz dönümlük alanda kentsel dönüşüm yapıyoruz. Bu alanda bina yoğunluğu düşük. Bu nedenle dönüşüm yapmak çok kolay. Biz bu bölgeyle şehre bir kimlik kazandıracağız. Kentsel dönüşüm sadece bina yenilemek değildir. Fonksiyon değişikliği yapmak gerekiyor" dedi. Kurulan derneğin proje için önemine de değinen Başkan Çerçi, dernek kurucularına teşekkür ederek "Derneğin kurulması bakanlık tarafından da istenilen bir şey. Kurucuların hepsi de kentsel dönüşüm yapılacak mahallelerde oturan arkadaşlarımız. Kendileri, vatandaşımızla bizim ortak bir noktada buluşmamız için ciddi bir mesai harcayacak. Şimdiden vereceğiniz emekler için teşekkür ederim" dedi.

Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının ardından dernek adına söz alan Mustafa Özcan, derneğin kuruluş amacının bu büyük projede vatandaşla belediye arasında köprü kurmak, bu büyük projede soru işaretlerinin ortadan kalkması için gerekli bilgilendirmeleri yapmak olduğunu söyledi.

Mehmed Hakkı ÖZBAYIR/MANİSA,(DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Yunusemre'de kentsel dönüşüm toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yunusemre'de kentsel dönüşüm toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı