Ege Haberleri

  Yunusemre’ye Ravika modeli otantik köy

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  29.09.2015 - 11:17 | Son Güncelleme:

  YUNUSEMRE Belediyesi’nden bir heyet Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu İsmail Keskinoğlu’nun Yunanistan’da doğduğu köy olan Ravika’dan esinlenerek aynı isimle inşa ettiği Manisa’nın Akhisar İlçesi’ndeki Ravika Köyü ile Antika Otomobil Müzesi’ni gezdi. Belediye yetkilileri Yunusemre İlçesi’ne de otantik bir köy hazırlamak amacıyla geziyi düzenlediklerini açıkladı.

  Yunusemre’ye Ravika modeli otantik köy

  Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur, Can Mercül ve Saniye Altay ile Yunusemre Belediyesi Kırsal Kalkınma, Turizm, Çevre ve Sağlık ile İmar komisyonu üyeleri Akhisar’da Keskinoğlu ailesinin minyatürünü yaptığı Ravika Köyü’nde incelemelerde bulundu. Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramiz Şiyak, Yuntdağını kalkındırmak amacıyla yöre ürünlerinin de satılacağı otantik bir yer yapmak istediklerini belirterek Ravika Köyü’nden ilham alacaklarını belirtti.

  Yunusemre’ye Ravika modeli otantik köy

  RAVİKA KÖYÜ

  Keskinoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu İsmail Keskinoğlu’nun doğduğu, bir zamanlar Osmanlı idaresinde şimdi Yunanistan’ın Drama kasabasına bağlı Ravika Köyü, geçmişin zenginliğini gelecek kuşaklara yansıtabilmek amacıyla Manisa Akhisar’da, aslına uygun olarak inşa edildi. Keskinoğlu ailesinin büyük bir heyecanla 2002 yılında yapımına başladığı Ravika Köyü, 100 bin metrekare arazi üzerinde, köyün tüm unsurları düşünülerek planlandı. Dikkatle seçilerek, dönemine uygun olan malzemeler ile yapılan, köy meydanı, köy kahvesi, Drama Yağhanesi, köy muhtarlığı, berber, konak, ilkokul, demirci, değirmen, bakkal, cami, nalbant, marangoz, hayvan çiftlikleri ve müzesi bulunan Ravika Köyü, Balkan mimarisi ile birlikte Anadolu mimarisindeki motifleri de içinde yaşatıyor. Köyün müze bölümünde ise İsmail Keskinoğlu tarafından kullanılan klasik otomobillerin yanı sıra, 1900’lü yıllara ait birçok klasik otomobil de sergileniyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı