MANİSA HABERLERİ

Yunusemre Kırsalda Ürün Çeşitliliği Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor

IHA
04.09.2015 - 13:54Son Güncelleme : 04.09.2015 - 13:55

YUNUSEMRE BELEDİYESİ MENEMEN’DE BULUNAN EGE TARIMSAL ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ’NE TEKNİK VE BİLGİ AMAÇLI İNCELEME ZİYARETİ DÜZENLEDİ.

IHA

Yunusemre Belediyesi Menemen’de bulunan Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne teknik ve bilgi amaçlı inceleme ziyareti düzenledi. Ziyarette Yunusemre Belediyesi tarım alanlarında yeni ürün çeşitliliği oluşturarak konuların görüşülmesi hedefiyle Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile işbirliği yapılmasına karar verildi.
Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne gerçekleştirilen geziye Yunusemre Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürü Ramiz Çoban, Ziraat Mühendisleri Ayşegül Çakan ve Mehmet Barut katıldı. Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde Kırsal Kalkınma ve Muhtarlıklar Müdürlüğü ekibi Enstitüde Mühendisi Fatih Çiçek, Dr. Ünal Karık ve İdari koordinatör Dr. Ertuğrul Arda tarafından karşılandı.
Yunusemre Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürü Ramiz Çoban, Yunusemre bölgesine ait olan sulu ve kuru arazilerde ne ekilip dikilebileceği ve ürün deseni hakkında teknik bilgi alındığını belirterek, “Bugünkü ziyaretimizde Yunusemre ilçemizin toprak yapısına bağlı olarak kuru ve kırsal alanda işçiliği ve toprak işlemenin az olan Lavanta ve Kekik, Aromatik bitkilerinin yetiştirilebileceği öğrenilmiş oldu. Buna bağlı olarak arıcılık faaliyetleri de geliştirilmiş olacaktır.” dedi.
Konu ile ilgili değerlendirme sonucuna göre, Yunusemre Belediyesi alanlarında yeni ürün çeşitliliği oluşturarak çalışmalarda protokol çerçevesinde hareket edileceği ifade edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Yunusemre Kırsalda Ürün Çeşitliliği Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yunusemre Kırsalda Ürün Çeşitliliği Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:12
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:41
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı