MANİSA HABERLERİ

Yunusemre’den Lavanta Üretimi İçin İnceleme Gezisi

IHA
20.10.2015 - 16:30Son Güncelleme :

YUNUSEMRE BELEDİYESİ KIRSAL HİZMETLER VE MUHTARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, YUNTDAĞI KIRSAL BÖLGESİNDE BULUNAN PINARKÖY VE SARIAHMETLİ MAHALLESİNDEKİ ÜRETİCİLER İLE BİRLİKTE İZMİR’İN MENEMEN İLÇESİNE TEKNİK VE BİLGİ AMAÇLI İNCELEME GEZİSİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Yunusemre Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürlüğü ekipleri, Yuntdağı kırsal bölgesinde bulunan Pınarköy ve Sarıahmetli mahallesindeki üreticiler ile birlikte İzmir’in Menemen ilçesine teknik ve bilgi amaçlı inceleme gezisi gerçekleştirdi.
Yunusemre Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürlüğü ekipleri, İzmir’in Menemen ilçesinde bulunan Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne Yuntdağı kırsal bölgesinde bulunan Pınarköy ve Sarıahmetli mahallesindeki üreticiler ile birlikte teknik ve bilgi amaçlı inceleme ziyareti düzenledi. Teknik geziye Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürü Ramiz Çoban, Ziraat Mühendisleri Ayşegül Çakan ile Mehmet Barut, Tekniker Yavuz Temel, Pınarköy ve Sarıahmetli mahallelerinden üreticiler katıldı.
Faydalı bir gezi gerçekleştirdiklerini belirten Kırsal Hizmetler ve Muhtarlıklar Müdürü Ramiz Çoban, “Ekibimiz Enstitüde Mühendis Fatih Çiçek ve Dr. Ünal Karık tarafından karşılanarak üreticilere toplantı salonunda Lavanta üretimi ile ilgili teknik bilgiler verildi. Bu aromatik ürünün Yuntdağı kırsal bölgesi için uygun bir üretim şeklinin olduğu, Yunusemre ilçemizin toprak yapısına bağlı olarak kuru ve kırsal alanda işçiliği ve toprak işlemenin az olan aromatik bitkilerinin yetiştirilebileceği, Lavanta üretim alanlarının oluşturulması ile arıcılık faaliyetlerini de dolaylı olarak destekleyeceği bildirildi. Lavanta üretimi ile ilgili teknik bilgiler alındıktan sonra, üreticilerle birlikte üretim ve deneme alanları gezildi. Lavanta çeşitleri görüldü. Hasat şekilleri gösterildi. Ayrıca Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsünde üretimi yapılan tescil ürünlerinden Ekinezya, Limon otu, adaçayı (yerli ve yabancı), hint yağı, ıhlamur, kekik, şevketi bostan ve şeker otu üretiminin yapıldığı alanlar ziyaret edildi. Lavanta üretimi gerçekleştirecek üreticilere bizlerde belediye olarak destek olacağız.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Yunusemre’den Lavanta Üretimi İçin İnceleme Gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yunusemre’den Lavanta Üretimi İçin İnceleme Gezisi haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:14
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:12
  • Akşam
   18:38
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı