MANİSA HABERLERİ

Yunusemre’de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu

IHA
19.09.2015 - 18:42Son Güncelleme :

YUNUSEMRE BELEDİYESİ OLARAK KURBAN BAYRAMI’NIN HUZURLU BİR ŞEKİLDE GEÇMESİ İÇİN GEREKLİ TEDBİRLERİ ALDIKLARINI BELİRTEN YUNUSEMRE BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET ÇERÇİ, “KURBAN BAYRAMI BOYUNCA, ÇEVRE TEMİZLİĞİ VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞMAMASI İÇİN BİRİMLERİMİZ GEREKLİ TEDBİRLERİ ALACAKLAR. ZABITA MÜDÜRLÜĞÜMÜZ GEREKLİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİYLE, TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZ DE GEREKLİ ELEMAN VE EKİPMANLARIYLA, BAYRAM BOYUNCA VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE OLACAK" DEDİ.

IHA

Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal’ın başkanlığında toplanan ‘Yunusemre Kurban Hizmetleri Komisyonu’ 2015 yılı kurban satış ve kesim yerlerini belirledi.
Kurban Bayramında dini amaç ve ibadet maksadıyla kurban kesmek isteyen vatandaşların, kurbanların dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesebilmelerini sağlamak amacıyla, kurban satılacak ve kesilecek yerlerin belirlenmesi, kesim yapacak kişilerin eğitilmesi ve bu konulara ilişkin diğer hususlarla ilgili gerekli tedbirlerin alınması ve ilgili şartların düzenlenmesi için bir toplantı düzenlendi. Yunusemre Kaymakamlığında İlçe Kaymakamı Yüksel Topal başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararla, kurban satış yerleri; küçükbaş hayvan satış yeri olarak Ortaköy Piknik Alanı, büyükbaş hayvan satış yeri olarak da Muradiye Belediye Şantiyesi olarak belirlendi. Kurban satış yerleri dışındaki yerlerde hayvan satışına ise izin verilmeyeceği bildirildi.
Komisyon, kurban kesim yerleri olarak da; Laleli cumartesi Pazar yeri, İtfaiye Müdürlüğü bahçesi, Karaköy Pazar yeri, Yeni Horozköy Pazar yeri, vatandaşların uygun olan bağ ve bahçe gibi müsait yerlerde ve Muradiye Hayvan Mezbahasını belirledi.
Kurban kesim ücretleri ise, büyükbaş hayvanlar için 275 TL, küçükbaş hayvanlar için ise 60 TL olarak belirlendi.
YUNUSEMRE BAYRAMDA MESAİDE
Yunusemre Belediyesi olarak Kurban Bayramı’nın huzurlu bir şekilde geçmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Kurban Bayramı boyunca, çevre temizliği ve görüntü kirliliği oluşmaması için birimlerimiz gerekli tedbirleri alacaklar. Zabıta Müdürlüğümüz gerekli güvenlik önlemleriyle, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz de gerekli eleman ve ekipmanlarıyla, bayram boyunca vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Bayram süresince belirlenen hayvan satış ve kesim yerleri dışında kurban satanlar ya da kesim yapanlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır. Halkımıza şimdiden huzurlu ve mutlu bir bayram diliyorum” dedi.
Yunusemre Kaymakamlığında yapılan Yunusemre Kurban Hizmetleri Komisyonuna; İlçe Kaymakamı Yüksel Topal, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Müftülüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ve Türkiye Diyanet Vakfı Temsilcileri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Yunusemre’de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 18 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yunusemre’de Kurban Kesim Yerleri Belli Oldu haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mayıs 2018, Pazar
 • İmsak
  04:25
 • Guneş
  06:01
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  17:01
 • Akşam
  20:13
 • Yatsı
  21:42
Sayfa Başı