MANİSA HABERLERİ

Yunusemre Belediyesi Meclisi İkinci Kez Toplandı

IHA
10.10.2015 - 13:08Son Güncelleme :

YUNUSEMRE BELEDİYESİ’NİN EKİM AYI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI’NIN İKİNCİ BİRLEŞİMİ YAPILDI. MECLİSTE GÜNDEMDEKİ 6 MADDE İLE BİR EK MADDE OLMAK ÜZERE TOPLAM 7 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ. MECLİS TOPLANTISI’NDA BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET ÇERÇİ’YE KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI İÇİN PROTOKOL YETKİSİ VERİLİRKEN, AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DE YARDIM KARARI ALINDI.

IHA

Yunusemre Belediyesi’nin Ekim Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi yapıldı. Mecliste gündemdeki 6 madde ile bir ek madde olmak üzere toplam 7 madde görüşüldü. Meclis Toplantısı’nda Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye Kentsel Dönüşüm çalışmaları için protokol yetkisi verilirken, amatör spor kulüplerine de yardım kararı alındı.
Yunusemre Belediyesi Ekim Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi gerçekleştirildi. Toplantıda Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün 18.09.2015 tarih ve 326 sayılı yazısı, Yunusemre Belediyesi 2016 Yılı Performans Planı Meclis’te görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
2015 yılı Şubat ayı Meclis Toplantısında İmar Komisyonuna havale edilen, Horozköy Mahallesi, 1916 ada 2 ve 3 nolu parsellerde imar planı tadilatı hususunun arazi ve çevre verileri toplandıktan sonra değerlendirilmesi hususundaki rapor Belediye Meclis üyelerinin oybirliği ile kabul edildi.
MECLİSTEN SPOR KULÜPLERİNE YARDIM KARARI ÇIKTI
2015 Eylül ayı Meclis Toplantısında Gençlik Spor ve Eğitim Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonlarına havale edilen, ilçe sınırlarında bulunan Amatör Spor Kulüplerine ayni ve nakdi yardım yapılması hususu da meclis gündeminde görüşüldü. Meclis Toplantısında amatör spor kulüplerine 18 bin lira nakdi ve bunun yanı sıra ayni yardım yapılması oybirliği ile kabul edildi.
BAŞKANA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROTOKOL YETKİSİ VERİLDİ
Yunusemre ilçesinde büyük değişime olanak sağlayacak olan Kentsel Dönüşüm projesinde Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’ye yetki verilmesi konusu da gündem maddesi olarak meclise getirildi. Lalapaşa, Mutlu, Laleli ve Mesir mahalleleri için belediye başkanına kentsel dönüşüm çalışmaları için protokol yetkisi verilme maddesine, AK Parti grubu evet derken, MHP ve CHP grubu çekimser kaldı. AK Parti Grubunun oy çokluğu ile Başkan Çerçi’ye protokol yetkisi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Yunusemre Belediyesi Meclisi İkinci Kez Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yunusemre Belediyesi Meclisi İkinci Kez Toplandı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı