MANİSA HABERLERİ

Yunus Emre Günleri Sanatçıları Manisa’ya Geliyor

IHA
14.10.2015 - 13:47Son Güncelleme :

MANİSA YUNUSEMRE BELEDİYESİ'NİN KATKILARIYLA BU YIL İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN ULUSLARARASI YUNUS EMRE GÜNLERİ ETKİNLİKLERİNE KATILACAK OLAN YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN GELEN SANATÇILAR VE AKADEMİSYENLER MANİSA’YA GELMEYE BAŞLADI.

IHA

Manisa Yunusemre Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Uluslararası Yunus Emre Günleri etkinliklerine katılacak olan yurt içi ve yurt dışından gelen sanatçılar ve akademisyenler Manisa’ya gelmeye başladı.
Sosyal ve kültürel anlamda birçok projeyi hayata geçiren ve bu yıl Uluslararası Yunus Emre Günleri’ni hayata geçirecek olan Yunusemre Belediyesi, etkinlikler kapsamında Uluslararası Yunus Emre Günleri’ne katılacak olan vatandaşlara üzüm şırası, lokma ve tanıtımların olduğu uçan balonlar dağıtacak. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Uluslararası Yunus Emre Günleri etkinlikleri kapsamında sanatçı ve akademisyenlerin Manisa’ya gelmeye başladığını vurgulayarak, “Sempozyuma katılacak olan bilim adamları ve ilahileri seslendirecek olan sanatçılarımız Manisa’ya gelmeye başladılar. Sanatçılarımız yarın prova yapacaklar. Etkinlikler kapsamında üzerlerinde Uluslararası Yunus Emre Günlerinin tanıtımının olduğu uçan balonlar yükseltilecektir. Ayrıca Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda lokma dağıtılacak. Uluslararası Yunus Emre Günleri resim sergisi ve tanıtım stantlarına vatandaşlarımızın yoğun ilgisi bulunmaktadır. Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan ve Bosna Hersek gibi ülkelerden birçok basın mensubu ile Türkiye’den TRT ile ulusal ve yerel basından çok sayıda medya bu etkinliği takip etmek için Manisa’ya gelecek. Bakan düzeyinde protokolün katılım yapması bekleniyor. Tüm vatandaşlarımızı 16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceğimiz etkinliğimize davet ediyoruz." dedi. Yunusemre Belediyesi ile Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında imzalanan anlaşma ile Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında vatandaşlara üzüm şırası dağıtılacak.
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediyesi ile Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında imzalanan anlaşma ile vatandaşlara üzüm şırası dağıtılacağını belirterek, “Kırsalda ürünlerimizi nasıl değerli hale getirebiliriz diye çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda çeşitli iş birlikleri yapıyoruz. Son olarak Yunusemre Belediyesi ile Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında yapılan iş birliği ile Yunusemre’de üretilen üzümlerden meydana gelmiş üzüm şırası şişelenerek ve çiftimizin ürünlerini bu şekilde değerlendirilebileceği gerçeği ortaya konuldu. Zararlı içecekler yerine Yunusemre’nin de içeceği üzüm şırası olsun diyoruz. Bu anlamda Bağcılık Araştırma Enstitüsü ile bir üretim gerçekleştirildi. Bu üretilen üzüm suları paketlendi şişelendi Uluslararası Yunus Emre Günleri kapsamında misafirlerimize ikram ederek Yunusemre üzüm şırasını misafirlerimize tanıtacağız. Belki de ileride yeni bir içecek ortaya çıkacak. Piyasada tüketilen ekonomik anlamda değerlenilen vatandaşımızın üzümüne değer katacak üretimin tanıtımı içerisindeyiz. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyoruz.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Yunus Emre Günleri Sanatçıları Manisa’ya Geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 13 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yunus Emre Günleri Sanatçıları Manisa’ya Geliyor haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı