MANİSA HABERLERİ

Yuntdağı’nın Kalkınması Konusunda Çalışmalar Devam Ediyor

IHA
27.02.2015 - 13:14Son Güncelleme :

YUNTDAĞI’NIN KALKINMASI KONUSUNDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

IHA

Yunusemre Belediyesi tarafından kırsal bölgelerdeki sorunları çözmek amacıyla belediye meclisince kurulan Kırsal Bölge Kalkınma ve Mahallelere Hizmet Komisyonu, Yuntdağı bölgesinde çalışmalarda bulunmaya devam ediyor.
Kırsal Kalkınma ve Mahallelere Hizmet Komisyonu’nda yer alan Mustafa Gürler, Mehmet Arık, Hüseyin Alp, Hüseyin Köroğlu ve Tarım Danışmanı Ramiz Çoban Recepli, Sakallı, Asmacık ve Uzunlar mahallelerinde incelemede bulundu.
Kırsal Kalkınma ve Mahallelere Hizmet Komisyonu üyesi Mustafa Gürler, bölgede tarımsal ve hayvancılık faaliyetlerinin yerine getirilmesi amacıyla çalışmalar yaptıklarını kaydetti.
Kırsal Kalkınma Komisyonunun en büyük amacının Yuntdağı bölgesinin kalkınmasını sağlamak olduğuna dikkati çeken Gürler, şöyle konuştu:
“Recepli, Sakallı, Asmacık ve Uzunlar mahallerimizin kırsal alanlarında aşılanmaya hazır binlerce çitlembik ağacımız var. Belediyemiz geçen dönem 60 bine yakın aşılanma yapmıştı. Bu dönemde mahallerimizin aşılanmasını yapacaktır. Ziyaretini gerçekleştirdiğimiz mahallerimizde vatandaşlarımız düğünlerini hayırlarını yapabilecekleri salon ihtiyaçlarını dile getiriyorlar. Yine bu dört mahallemizde ceviz ve antep fıstığı fidanları dağıtımı konusunda talepler vardır. Vatandaşlarımızın talepleri ve ayrıca Recepli mahallesinde Yunusemre ilçemizin her yıl kutlamalarını yaptığı manevi iklimin daha çok tanınması için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Ceviz ve Antep fıstığı fidanlarının dağıtımı ilgi görmüştür. Belediyemiz Yuntdağlarında tarımsal iklim değişikliğine gitmektedir.”
Kırsal Kalkınma ve Mahallelere Hizmet Komisyonu’nun en büyük amacının Yuntdağları bölgesinin kalkınmasını sağlamak olduğunu belirten Gürler, Yuntdağı insanının taleplerini yerine getireceklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Yuntdağı’nın Kalkınması Konusunda Çalışmalar Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yuntdağı’nın Kalkınması Konusunda Çalışmalar Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı