Ege Haberleri

EGE

  Yunanlılar ilgiyi unutmadı

  Hürriyet Haber
  21 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 21 Eylül 2000 - 00:01

  KARŞIYAKA Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne ilk kez katılan Yunan ekibi, İzmir'de gördükleri ilgiyi unutmadı. Şenlik boyunca Türk ailelerin yanında kalan Yunanlılar, ülkelerine döndüklerinde Türk - Yunan Dostluk Şenliği düzenlemeye karar verdi.

  22- 24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek şenliğin onur konuğu Karşıyaka seçildi. Yunanlı ekibi evlerinde ağırlayan aileler ve çocukları özel olarak davet edildi. Yunanistan'ın Omirapolin kentinde düzenlenecek şenlikte Türk ve Yunanlı şarkıcılar birlikte konser verecek.

  OMIRAPOLİN Belediyesi Çevre ve Kültür Etkinlikleri sorumlusu Nikos Nikdas İzmir'de gördükleri ilgi karşısında şaşkına döndüklerini belirterek, ‘‘Türkiye'ye büyük bir korku içinde geldik. Aileler çocuklarının Türk ailelerin yanında kalmasından ürküyordu’’ dedi.

  NIKDAS, iki ülke arasında barış köprüsü kurmak istediklerini söyledi. Midilli, Sakız Adası, Alaçatı, Karşıyaka ve Urla'dan Türk - Yunan Şenliği'ne katılacak ekipler, etkinliğin son gününde Sakız Adası'ndan deniz yoluyla Çeşme'ye geçip Urla'ya gelerek, burada Dostluk ve Barış Konseri verecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı