Gündem Haberleri

  Yunanlılar Almanlar’ı kızdırdı

  Hürriyet Haber
  25.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avrupa Birliği hukuk ilkelerini hiçe sayan Yunanistan, iki Alman'ı 5 aydır yargı önüne çıkarmadan hücrede tutuyor.

  TARİHİ eser hırsızlığıyla suçlanan iki vatandaşının Yunanistan'da mahkemeye çıkarılmadan 5 aydır hücrede tutulması Almanya'yı çileden çıkardı. Olayı ‘‘AB ülkesinde inanılmayacak adalet skandalı’’ diye duyuran Bild Gazetesi, Reinhard Jacob (54) ve Margret Arnold'un (44), Naphlio Cezaevi'nde idrar kokan, hamamböceklerinin cirit attığı pis bir hücrede tutulduklarını yazdı.

  İfadeleri alınmadı

  Bir gençlik ıslah programında çalışmak üzere Yunanistan'da bulunan Jacob ve Arnold, 16 Nisan günü bir kentten diğerine giderken ağır silahlarla donanmış Yunan polisi tarafından yolda durduruldu. Tarihi eser kaçakçılığıyla suçlanan iki Alman tutuklandı. Zabıtlarda sadece savcılığın iddiasına yer verildi, Almanlar'ın ifadesi bile alınmadı.

  Kábus yaşıyorlar

  Şarabı, sirtakisi ve eşsiz sahilleriyle düşler ülkesi olarak tanınan Yunanistan'ın Jacob ve Arnold için bir kábus ülkesi haline geldiğini belirten Bild, ‘İki sosyal görevli çevrelerinde çok güvenilir ve namuslu insanlar olarak tanınıyor’ diye yazdı. 2 Alman'ın şimdi 10 yıl hapis cezasına çarptırılmaları söz konusu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı