Dünya Haberleri

  Yunanistan'dan Türkiye'ye destek

  ANKA
  25.10.2007 - 16:03 | Son Güncelleme:

  Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, Yunanistan’ın PKK terörünü kınadığını belirterek, “Türkiye terörle mücadelede yalnız bırakılmamalı” dedi.

  Ankara’da yapılan Karadeniz Ekonomik İşbirliği Dışişleri Bakanları konseyi toplantısına katılan Yunanistan Dışişleri Bakanı Bakoyanni, toplantı nedeniyle Devlet Konukevi’nde kurulan basın merkezini ziyaret etti. Bakoyanni burada yaptığı açıklamada, Yunanistan hükümetinin PKK terörünü kınadığını belirterek Türkiye’nin terörle mücadelede yalnız bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

  PKK sorununun Türkiye ve Irak hükümetleri arasında daha kapsamlı bir işbirliğiyle çözülmesi gereğini vurgulayan Bakoyanni, Irak’ın egemenliğinin korunması gereğinin de altını çizdi.

  Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın Bağdat’ta Irak hükümetiyle temasta bulunmasının doğru yaklaşım olduğunu kaydeden Bakoyanni, eşinin 17 Kasım örgütünce öldürüldüğünü hatırlatarak, kendisinin de kişisel olarak terörden zarar gören biri olduğunu ifade etti ve son terör olaylarında şehit olan Türk askerlerinin yakınlarına başsağlığı diledi. Bakoyanni, “Sevdiklerinizi kaybetmenin ne demek olduğunu iyi bilirim. Eşim teröristler tarafından öldürüldü. Bu nedenle bunun ne olduğunu bilirim” ifadesini kullandı.

  Bakoyanni, Türkiye’nin olası sınır ötesi operasyonuyla ilgili bir soru karşısında yorum yapmaktan kaçındı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı