MUĞLA HABERLERİ

Yunanistan'dan Bulamaç Adası'nda tatbikat

DHA
28.04.2017 - 12:08Son Güncelleme :
DHA

Yaşar ANTER / BODRUM (Muğla), (DHA) - YUNANİSTAN'ın Bulamaç (Farmakonisi) Adası'nda, 40 kişilik milis gücü ve adadaki birlikte bulunan 40 komandonun gerçek mermilerle üç günlük tatbikat yaptığı ortaya çıktı.
Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'nda yayın yapan 'www.vimatisko.gr' internet sitesi, Aydın'ın Didim ilçesi karşısındaki Bulamaç Adası'na İstanköy Adası'ndan giden 40 kişilik milis gücünün adadaki askeri birlikteki 40 komando ile birleşerek gerçek mermilerle tatbikat yaptığını okuyucularına duyurdu. Askerlerin tatbikatta gerçek mermilerle yaptıkları atışların fotoğrafları yine sitede yayınlandı. Geçen 26 Nisan'da başlayan tatbikatın bugün sona ereceği de haberde belirtildi.
İki hafta önce de Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos Eşek ve Bulamaç adalarını ziyaret etmiş askerlerin düzenlediği mangal partisine katılmıştı.

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Yunanistan'dan Bulamaç Adası'nda tatbikat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yunanistan'dan Bulamaç Adası'nda tatbikat haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı