Dünya Haberleri

  Yunanistan'daki bombalı paketlerin sorumlusu belli oldu

  A.A
  06.02.2011 - 17:22 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'ın başkenti Atina'da, Adalet Bakanlığına bombalı paket gönderilmesini "Ateş Hücreleri" adlı bir örgütün üstlendiği bildirildi.

  Yunanistan'ın başkenti Atina'da, Adalet Bakanlığına bombalı paket gönderilmesini "Ateş Hücreleri" adlı bir örgütün üstlendiği bildirildi.

  Yunan medyası, sözkonusu örgütün internette yayımlanan bildirisinde, "Adalet Bakanı Haris Kastanidis'in hedef alındığını ve yargılanan örgüt üyeleri ile dayanışma amacıyla eylemin yapıldığını" açıkladığını duyurdu.

  Atina'da, önceki gün Adalet Bakanlığına gönderilen bombalı paket, bakanlık görevlilerinin ihbarı üzerine bomba imha ekipleri tarafından kontrollü biçimde patlatılmıştı. İncelemede, paketin içinde bomba düzeneği bulunduğu tespit edilmişti.

  Yunanistan'da kasım ayında düzenlenen ve çeşitli ülkelerin Atina Büyükelçilikleri ile Almanya ve İtalya Başbakanlarının yanı sıra Fransa Cumhurbaşkanına patlayıcı madde içeren paketler gönderilmiş, bu saldırıları da "Ateş Hücreleri" adlı örgüt üstlenmişti.

  Örgüt Yunanistan'ın başkenti Atina'da, 30 Aralıkta İdare Mahkemesini hedef alan bombalı saldırıyı da kendilerinin yaptığını açıklamıştı.

  Adını ilk olarak haziran ayında, eski İçişleri Bakan Yardımcısı Panayotis Hinofotis'in oturduğu apartmana bombalı saldırı düzenlemekle duyuran örgütün yakalanan 9 üyesi halen yargılanıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı