Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yunanistan'da sıcak nedeniyle Akropolis ziyarete kapatıldı

  AA
  16.07.2012 - 14:33 | Son Güncelleme: 16.07.2012 - 14:33

  Yunanistan'da son günlerde etkili olan aşırı sıcaklar, günlük hayatı zorlaştırırken, ülkenin bazı yerlerinde orman yangınlarına neden oluyor.Başkent Atina'da öğle saatlerinde 42 dereceye çıkan sıcaklık nedeniyle tarihi Akropolis tepesindeki müzeler, saat 14.00'ten itibaren ziyarete kapandı.

  Müze yetkilileri, Akropolis'deki tarihi alanların ve Dionisiako Tiyatrosu'nun, çalışanların ve ziyaretçilerin sıcaktan korunması amacıyla geçici olarak kapatıldığını açıkladı.

  Sıcaklık nedeniyle caddelerin boşaldığı Atina'da birçok işyeri öğle saatlerinden itibaren çalışmalarına ara verirken, vatandaşlar serinlemek amacıyla Faliron ve Sunio kıyılarına akın etti.

  Mora Yarımadası ile Thessalia ve Eivia (Eğriboz) bölgelerinde ise sıcaklığın 43 dereceye çıktığı bildirildi.
  Aşırı sıcaklık nedeniyle ülkenin birçok yerinde çıkan yangınlar itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülürken, bazı yangınların kısmen sürdüğü belirtildi. Başkent

  Atina'nın da bulunduğu Attiki bölgesi ile Selanik yakınlarında Seyh Su ormanında ve Rodos Adası'nda çıkan yangınlarda binlerce dönümlük ormanlık arazinin kül olduğu bildirildi.

  Yetkililer, yarın da devam etmesi beklenen sıcaklar nedeniyle vatandaşları öğle saatlerinde dışarı çıkmamaları ve bol sıvı almaları konusunda uyardı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı