Gündem Haberleri

  Yunanistan'da 4 bakana 'telekulak istifası' çağrısı

  Sofia ANGELİDİS/ATİNA, (DHA)
  07.02.2006 - 14:51 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'da geçen hafta patlak veren telekulak skandalının ardından, Pasok lideri Yorgo Papandreu, Yunan Kamu Düzeni, Adalet, Ulaştırma ve Savunma bakanlarının istifasını istedi.

  Papandreu’nun, Adalet ve Kamu Düzeni bakanlarının istifasını, ’ülke ve telekulak mağdurlarını korumak yerine kendilerini korudukları’ gerekçesiyle istediği belirtildi. Ulaştırma ve Savunma bakanlarının Başbakan Kostas Karamanlis tarafından bilgilendirilmemesini, ’Başbakan’ın onlara güvenmemesi’ne bağlayan Papandreu, bu bakanlara da istifa çağrısında bulundu. YDP hükümeti ise, "Pasok kendi iç sorunlarını çözmek için bu taleplerde bulunuyor" yorumunu yaptı.

  AİLESİNE GÖRE VODAFONE ÇALIŞANININ ÖLÜMÜ ’İNTİHAR’ DEĞİL

  Bu arada telekulak olayıyla ilgisi olduğu iddia edilen Vodafone çalışanı Kostas Çalikidis’in intiharıyla 11 ay boyunca adaletin ilgilenmediği ortaya çıktı. Telekulak skandalına bakan savcı, intiharın olayla ilişkisi olmadığını düşünmüş ve dosya rafa kaldırılmıştı.

  Ailesi ve yakınları ise Çalikidis’in ölümünün intihar olmadığını savunuyor. Kostas Çalikidis, intiharından 4 ay önce Vodafone şirketinden istifa etmiş ancak şirketin müdahalesiyle istifasını geri çekmişti. Ayrıca ailesine göre intihardan sonra Çalikidis’in bilgisayarını açtıklarında bütün belge ve arşivlerin silinmiş olduğunun görüldüğünü ve sanki yeni bir bilgisayar gibi sadece Windows yüklü şekilde bulunduğunu belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı