Yunanistan'da gazeteciler greve gitti

AA
24.10.2015 - 11:07 | Son Güncelleme:

Yunanistan Gazeteciler Sendikası'nın (ESHEA) çağrısı üzerine, dün saat 06.00 'da başlatılan grev kapsamında, ülkedeki televizyon ve radyolarda haber yayını durdu.

Yunanistan'da, basın yayın çalışanları, hükümetin, kreditörlerin "Üçüncü Kurtarma Paketi"yle ilgili dayattığı ön koşullar kapsamında hazırladığı yeni basın kanununu protesto etmek için bugün 24 saatlik greve gitti.

Yunanistan Gazeteciler Sendikası'nın (ESHEA) çağrısı üzerine, dün saat 06.00 'da başlatılan grev kapsamında, ülkede devlet ve özel televizyon kanallarıyla, radyo istasyonları haber yayınlarını durdurdu.

Haber ajanslarının da katıldığı grev süresince haber ağırlıklı internet siteleri sayfaları gecikmeli olarak yenilenirken, yazılı basın çalışanlarının dün iş başı yapmamaları nedeniyle gazete bayilerinin rafları boş kalacak.

Gazeteciler, görüşülmek üzere parlamentoya getirilen ve ülkede televizyon kanallarının izinleriyle basın yayın organlarının vergilendirmesini yeniden düzenlenmesini öngören kanuna, basın sektöründe istihdamı azalttığı ve ifade özgürlüğünü ihlal ettiği gerekçesiyle karşı çıkıyor.

Etiketler: Avrupa


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı