« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yunanistan GP için yeni teklif

Yunanistan'ın, Formula 1 yarışına ev sahipliği yapma girişimleri çerçevesinde deniz kenarında cadde pisti önerisini gündeme getirdiği belirtildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, geçtiğimiz yıl Patras'ta planlanan pistten farklı olarak, yeni önerilen pist, başkent Atina'dan yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki, turistik Piraeus bölgesinde yer alıyor.

Yunanistan'ın ilk önerisi Bernie Ecclestone tarafından da destek almış ancak ülkenin iflasın eşiğine gelmesiyle birlikte son bir yıldır grand prix konusu gündeme gelmemişti.

Yunan Spor Bakanı Kostas Cavaras, yeni önerilerinin, Valencia ve New Jersey gibi yarı cadde pisti olacağını, bir yarış pisti oluşturmak için ilave yolların açılabileceğini söyledi.

Cavaras, önerilerinin yeni hükümet tarafından da desteklendiğini ancak şu aşamada gerekli finansmanın nasıl sağlanacağı konusunda bir şey söyleyemeyeceğini kaydetti.

Hükümetin ana önceliğinin, ekonomik gelişim için gerekli enstrümanları oluşturmak olduğunu belirten Cavaras, "Ülkenin içinde bulunduğu bu kritik dönemde, Yunanistan'ı ayağa kaldıracak, uluslararası ilgi çekecek her girişim tarafımızca memnuniyetle karşılanacak ve desteğimizi alacaktır" dedi.

Cavaras ayrıca, burada bir Formula 1 yarışı düzenleme ihtimali, Piraeus'un tarihi limanının tanıtımıyla turizm gelirlerinin artırılmasına da önemli katkı sağlayabileceğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler