İZMİR HABERLERİ

Yunanistan Cumhurbaşkanı'nın eşi İzmir Basın Müzesi'ni ziyaret etti

DHA
10.05.2017 - 14:40Son Güncelleme :
DHA

İZMİR, (DHA)- YUNANİSTAN Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos'un eşi Sissy Pavlopoulos, İzmir'deki Aziz Vukolos Kilisesi ile Basın Müzesi'ni ziyaret etti.
İzmir basınının geçmişten bugünün izlerini taşıyan İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Basın Müzesi, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos'un eşi Sissy Pavlopoulos ve Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia'yı ağırladı. Aziz Vukolos Kilisesi'nin ardından Başkonsolos Papoulia, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Danışmanı Hasan Tahsin Kocabaş ile birlikte İzmir Basın Müzesi'ni gezen Pavlopoulos, kentte geçen yüzyıldan bu yana basılan gazetelerin örneklerini inceledi. İzmir basın tarihi ve öldürülen gazeteciler odasını ilgiyle gezen Pavlopoulos, İGC Başkanı Dikmen'den müze hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından Pavlopoulos, Dikmen'e teşekkür etti.
YAZILI BASININ KÖKLÜ GEÇMİŞİ SERGİLENİYOR
İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin Basmane’de Aziz Vukolos Kilisesi müştemilatında oluşturduğu İzmir Basın Müzesi’nde İzmir ve Türk basın tarihine ışık tutuyor. İzmir Basın Müzesi, İzmir'de yazılı basının köklü geçmişini, zaman içinde geçirdiği aşamaları ve çağın gereklerine uyup 'İzmir Medyası' olarak yeniden şekillenişini gözler önüne seriyor. Müzede gazetelerin ve diğer medya organlarının kullandığı çeşitli araçlar, ilk hallerinden en gelişmiş modellerine değin sergileniyor. İzmir Basın Müzesi, pazartesi hariç hafta içi mesai saatleri içinde ziyaret edilebiliyor.

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Yunanistan Cumhurbaşkanı'nın eşi İzmir Basın Müzesi'ni ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Mayıs 2017 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yunanistan Cumhurbaşkanı'nın eşi İzmir Basın Müzesi'ni ziyaret etti haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı