GeriSpor Yunan provakasyonu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yunan provakasyonu

Yunan provakasyonu
refid:15157302 ilişkili resim dosyası

Sahaya atılan yabancı cisimler nedeniyle 2 kez duran Avrupa Ligi voleybol maçında Türkiye, Yunanistan’ı 3-1 yendi.

VOLEYBOLDA, Erkekler Avrupa Ligi 4. ayak 2. maçında Türkiye, Yunanistan’ı 3-1 yenerken karşılaşma, sahaya atılan yabancı maddeler nedeniyle 2 kez durdu. Filenin Aslanları, Ankara’da TVF Başkent Salonu’ndaki maçtan 130 dakika sonunda 27-25, 25-22, 20-25 ve 25-23’lik setlerle galip ayrıldı. Karşılaşmanın ilk seti oynanırken tribünden atılan yabancı bir madde nedeniyle maç durdu. Yunanistan Milli Takım Antrenörü Gordon Mayforth, sahaya atılan maddeyi alarak maçın gözlemcisine götürdü ve rapora yazılmasını talep etti.

Çekiliriz tehdidi

3. sette sahaya bir kez daha yabancı madde atılınca, oyun yine durdu. Maçın Belçikalı gözlemcisi, Yunanlılar’ın itirazı sonrasında CEV’i telefonla aradı. Daha sonra TVF yetkililerine aynı olayın bir daha yaşanması halinde maçı tatil edeceğini söyledi. Bu sırada başhakem Kovacevic’in talebiyle yabancı maddelerin atıldığı tribünde yer alanlar dışarı çıkarıldı.
Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, rakip takımın antrenörü ve oyuncularının provakatör bir tutum sergilediğini ileri sürdü.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle