Gündem Haberleri

  Yunan gelin, takıları alıp ülkesine kaçtı

  Turaç TOP/İZMİR (DHA)
  07.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmirli 29 yaşındaki Ömür Şanlı ile yaşamını birleştiren Yunanlı gelin 23 yaşındaki Gkıonoul Alı, evliliğinin 11’inci ayında 3500 YTL nakit ve düğünde takılan 10 bin YTL değerindeki altınları alıp ülkesine kaçtı.

  KEMERALTI’ndaki bir elektronik bakım servisinin sahibi olan Ömür Şanlı, 3 yıl önce Batı Trakyalılar Derneği İzmir Şubesi Gençlik Kolları Başkanlığı yaparken, Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Batı Trakyalı Yunanistan vatandaşı Gkıonoul Alı ile tanıştı. Şanlı ile Yunanistan’da doğan ve 5 yıl önce İzmir’deki akrabalarının yanına gelip eğitimini burada sürdürmeye başlayan Alı’nın arkadaşlığı ilerledi. Şanlı’nın anne ve babası, Alı’nın İskeçe (İksanti) kentine bağlı Avato köyüne gidip aileden kızlarını istedi. Şanlı ve Alı, 17 Eylül 2004’te İzmir’de Fuar Evlendirme Dairesi’nde evlendi.

  Gkıonoul Alı, geçen temmuzda ailesini ziyaret için Yunanistan’a gitti. 10 gün sonra dönen Alı, "Annemin kolu kırıldı. Tekrar gitmem lazım" diyerek evden ayrıldı. Şanlı, eşinin bankadaki ortak hesaplarında bulunan 3500 YTL ve düğünde takılan 10 bin YTL değerindeki altınları da yanında götürdüğünü fark etti. Şanlı’nın telefonla aradığı Alı, altınları ülkesinde gideceği düğünlerde takmak, parayı da yüklü miktarda gelen cep telefonu faturasını ödemek üzere aldığını, geri kalanıyla da eve eşya alacağını söyledi. Ancak Şanlı, eşinin okula gitmeyip eğitimini yarıda bıraktığını da tespit etti.

  Bu arada Şanlı’yı arayan Yunanlı rehber T.S, Alı’nın erkek arkadaşı olduğunu, ilişki yaşadıklarını, peşini bırakması gerektiğini söyledi. Yunanistan’a giden Şanlı, eşinin evlililik belgelerini ülkesindeki yetkili makamlara götürmediğini ve orada "bekar" sayıldığını anladı. Şanlı, Alı’nın evli olduğunu öğrenen Yunanlı rehber T.S. tarafından dövülüp terk edildiği bilgisine de ulaştı.

  ZİNA DAVASI AÇTI

  Alı ile görüşme isteği kızın ailesi tarafından reddedilen Ömer Şanlı, evlilik belgelerini Yunanistan’daki makamlara teslim etti. Şanlı, İskeçe Yerel Mahkemesi’nde sevgili olduğunu iddia eden T.S. hakkında da "zina" davası açtı. Türkiye’ye dönen Ömer Şanlı, daha sonra Yunanistan’da ve Türkiye’de boşanma davası açacağını da söyledi. Şanlı, "Severek evlenmiştik, ancak o, takıları, parayı alıp çekip gitti. Bunu çok önemsemedim, ancak bir de sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Daha sonra sevgilisi de kendisinin aldatıldığını öğrendi. Şoktayım neden böyle birşey yaptığına anlam da veremedim. Onu asla affetmeyeceğim" dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı