Dünya Haberleri

  Yunan basını: Türkiye subaylarımızı dinliyor

  Sofia ANGELİDİS/ATİNA, (DHA)
  17.02.2006 - 13:53 | Son Güncelleme:

  Türkiye'nin Yunan subayların cep telefonlarıyla yaptıkları bazı görüşmeleri dinlediği öne sürüldü.

  Yunanistan’da yayımlanan Ethnos gazetesi, Yunan subayların cep telefonlarının Türkiye tarafından dinlendiğini öne sürdü.

  Gazetenin manşetten verdiği "Subayların cep telefonlarında Türk böcekleri" başlıklı haberde, Yunan ordusunun Eylül 2005’te yaptığı Parmenion Tatbikatı sırasında ordu mensuplarına ait cep telefonlarının Türkiye tarafından dinlendiği iddia edildi.

  ’Fesli böcekler’ ifadesinin kullanıldığı habere göre, Yunanistan Deniz Kuvvetleri Komutanı Tümamiral Panayotis Liapakis, Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı’nın 25 Kasım 2005 tarihli bildirisinde, tatbikat sırasında ’güvenliğin ihlal edildiğini’ belirtti.

  ’GÖREV SIRASINDA TELEFONUN PİLLERİNİ ÇIKARIN’

  Gazete, söz konusu bildiride, Türkiye’nin cep telefonlarını dinleme ve analiz etme imkanlarının arttığı yönünde ifadelerin yer aldığına da dikkat çekti. Ethnos, bildiride ayrıca, subaylara görev sırasında cep telefonlarının pillerini çıkarmaları yönünde çağrıda bulunulduğunu da yazdı.

  Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı ise Ethnos gazetesinin iddialarını yalanladı ve bu tür olayların yaşanmaması için her türlü önlemin alındığını açıkladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı