Ege Haberleri

EGE

  Yunan bakandan Çanakkaleli girişimcilere çağrı

  Burak GEZEN / ÇANAKKALE
  11.12.2014 - 01:04 | Son Güncelleme: 10.12.2014 - 15:10

  ÇANAKKALE Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) heyeti, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Yunanistan'a gerçekleştirdiği ziyarete katıldı. Yunan Kalkınma ve Rekabet Bakanı Konstantinos Skrekas, ziyarette Çanakkaleli girişimcileri yatırım yapmaya davet etti.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 9 bakan ile birlikte gerçekleştirdiği Yunanistan ziyareti kapsamında, Atina'da 5-6 Aralık tarihlerinde düzenlenen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Yunan İş Konsey toplantısına Çanakkale'yi temsilen bir heyet katıldı. ÇTSO heyeti, toplantılar çerçevesinde Yunanistan Kalkınma ve Rekabet Bakanı Konstantinos Skrekas ve Yunanistan Seyahat Acenteleri Birliği (HATA) Başkanı Lyssandros Tsilidis ile görüşmelerde bulundu ve Çanakkale'yi tanıtma, işbirliği projelerini konuşma fırsatı buldu. Atina'daki Türk-Yunan İş Konseyi toplantısında, ÇTSO heyetinde Yönetim Kurulu üyeleri Güven Barış Yüksel, Selçuk Semizoğlu, Mustafa Kansu ve Emin Aydoğan yer aldı. Ayrıca Belediye Meclis Üyesi Fikri Başer, Avukat Erdoğan Madak ve Se-Ba Orman Ürünleri şirketinden Şakir Semizoğlu Çanakkale'den katılımcı olarak yer aldı.
  Yunan bakandan Çanakkaleli girişimcilere çağrı
  Türk-Yunan İş Konseyi toplantısına katılan Çanakkale heyeti, çeşitli iş görüşmeler de yaptı. Özellikle turizm konusunda Yunanistan Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Lyssandros Tsilidis ile yapılan görüşmede, Çanakkale'deki seyahat acenteleri ve otelciler ile kapsamlı işbirliği yapılması konusu ele alındı. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy'un da katıldığı görüşmede, ÇTSO yöneticileri, Yunan tarafına Çanakkale'yi tanıttı ve özellikle 2015 yılının önemine değindi. Görüşmede, Çanakkale'nin turizm potansiyelinden karşılıklı olarak yararlanılması ve ortak olarak 2015 yılında gerçekleştirilebilecek projeler ele alındı.
  ÇTSO heyetinin bir başka görüşmesi Yunanistan Kalkınma ve Rekabet Bakanı Konstantinos Skrekas ile oldu. Yunan bakan ile özellikle inşaat ve sanayi alanında ortaklaşa yapılabilecek projeler görüşürken, Bakan Skrekas, ayrıntılı olarak Batı Trakya'da uygulanan teşviklerden söz etti ve Çanakkaleli girişimcileri ülkeye yatırım yapmaya davet etti. Çanakkale heyeti görüşmenin anısına Yunanistan Kalkınma Bakanı Skrekas'a plaket sundu ve Çanakkale'ye davet etti. Skrekas da 2015 yılı için muhakkak Çanakkale'ye gelmek istediğini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı