Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Yunan askeri yarı çıplak kaldı

  Yorgo KIRBAKİ/ATİNA
  12.09.2013 - 14:11 | Son Güncelleme:

  Yunanistan’da dört yıldır devam eden ekonomik kriz yüzünden askere yeni giden gençlere ilk kez kazak, ceket ve terlik verilemedi. Ayrıca. karavanadan tasarruf amacıyla da temel eğitimlerini tamamlamayan askerlere bile hafta sonu izinleri verilmeye başlandı.

  Yunan medyasında yer alan haberlere göre, bazı birliklerde yeni gelen askerlere üniformaları dağıtılırken ilk kez kazak, ceket ve terlik verilmedi. Depolardaki terliklerin Mayıs ayında tükendiği, kazak ve ceketlerin ise “siparişlerin verildiği ve havalar soğumadan dağıtılacağı” belirtildi.

  “Yeni askerler yarı çıplak mı dolaşacak?” yorumu yapan savunma içerikli Onalert haber sitesi, Meriç bölgesindeki bir birlikte vatani görevlerini yapan Yunan askerlerin de kış mevsiminde sürekli tatbikatlar yüzünden postallarının hep ıslak kalmasından şikayet ederek ikinci bir çift postal istedikleri ancak bu taleplerinin kabul edilmediğini bildirdi.

  Elefteros Tipos gazetesi ise karavanadan tasarruf yapılması amacıyla temel eğitimi yapan askerlere izin yasağının artık uygulanmadığını ve yeni askerlere hem çarşı izni hem de hafta sonu izinleri verildiğini bildirdi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı