ADANA HABERLERİ

Yumurtalık’ta Turizm Atağı

IHA
26.07.2015 - 09:45Son Güncelleme : 26.07.2015 - 09:46

YUMURTALIK TURİZM GELİŞTİRME PROJESİ KAPSAMINDA OPTİMUM EĞLENCE VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ'NDE TANITIM STANDI KURULDU.AYAS İLE ATLAS KALELERİ, SÜLEYMAN KULESİ, MARKO POLO İSKELESİ VE EROS MOZAİĞİ GİBİ TARİHİ UNSURLARIN YANI SIRA KUŞ CENNETİ LAGÜNLERİYLE DE TÜM DÜNYANIN DİKKATİNİ ÇEKEN YUMURTALIK İLÇESİNİN TANITIMI İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ.

IHA

Adana’nın ilk ‘Mavi Bayrak’ ödüllü sahilinin bulunduğu Yumurtalık ilçesinin daha fazla tanınması için Yumurtalık Turizm Geliştirme Projesi kapsamında Optimum Eğlence ve Alışveriş Merkezi’nde tanıtım standı kuruldu.
Ayas ile Atlas kaleleri, Süleyman Kulesi, Marko Polo İskelesi ve Eros Mozaiği gibi tarihi unsurlarının yanı sıra kuş cenneti lagünleriyle de tüm dünyanın dikkatini çeken Yumurtalık ilçesinin tanıtımı için harekete geçildi.
Bu amaçla Yumurtalık Sosyal Kalkınma Kültür Turizm Doğa Varlıklarını Koruma Derneği (YUM-DER) ve İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş (İSKEN) sosyal sorumluluk projesi başlattı.
"Yumurtalık Turizm Geliştirme Projesi kapsamında Optimum Eğlence ve Alışveriş Merkezi’nde kurulan tanıtım standının açılışı Yumurtalık Belediye Başkanı Türkeş Filik, Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut ve İSKEN Halkla İlişkiler Sorumlusu Şeref Hacıoğulları tarafından gerçekleştirildi.
Açılışta, ilçeye sağladıkları katkılar nedeniyle Optimum Eğlence ve Alışveriş Merkezi yönetimi ile Şeref Hacıoğulları’na plaket verildi.
Hacıoğulları, doğal güzellikleri ve tarihsel değerleri ile ciddi bir turizm potansiyeline sahip Yumurtalık’ın yakın gelecekte bölgesinde önemli bir turizm merkezi haline geleceğini belirterek, turizm konusunda atılacak adımların Yumurtalık’ın ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişimine doğrudan etkisi olacağını vurguladı. Hacıoğulları, “Biz de İSKEN olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da YUM-DER ve Yumurtalık Belediyesi gibi paydaşlarımızın bu alandaki çalışmalarını desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Yumurtalık’a ait bilgiler içeren broşürler ile ilçeye ait doğal ve tarihi unsurların fotoğraflarının yer aldığı çeşitli ürünlerin dağıtıldığı stant 26 Temmuz tarihine kadar Optimum Eğlence ve Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor olacak.
Yumurtalık tanıtım standı, 1-2 Ağustos tarihleri arasında ise M1 Tepe Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilere açılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Yumurtalık’ta Turizm Atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yumurtalık’ta Turizm Atağı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:48
  • Yatsı
   20:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı