« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yumruk ye ama yıkılma

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Banik Ostrava maçındaki performanstan genel olarak memnun olduğunu söyleyen Fatih Terim, ‘‘Ancak savunmada zaafımız var. Bir boksör atacağı yumruktan sonra yumruk yiyebileceğini de hesaplamalı’’ dedi.

Galatasaray, hazırlık kampı başladığından beri yaptığı çift idmanları maçlar nedeniyle teke indirdi. Fatih Terim, dünkü idmanda futbolcularına tek tek depar attırarak performanslarını ölçtü. İlk ciddi sınav olan Banik Ostrava maçını değerlendiren Fatih Terim basın toplantısında şunları söyledi:

‘‘Oyundan genel olarak memnunum. Defans ile orta saha bloğu arasında hatalar oldu. Onlar da zaman içinde düzelecektir. Ümit'in yerine orta sahaya birini bulabilirsem Ümit'i Hakan'ın yanına çekebilirim. Gün geçtikçe görülen birkaç aksaklığı da gidereceğiz., bundan kimsenin şüphesi olmasın.

Futbolcu boksör gibidir. Bir boksör atacağı yumruktan sonra yumruk yiyeceği yumruğu da düşünmeli. Kortratak yapıyoruz, güzel ama geriye dönerken merkezi boşaltıyoruz, bu yanlış. Maçta savunmaya çıkın çıkın diye bağırıyorum. Bunu boşuna mı söylüyorum? Bunların düzelmesi lazım...’’
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler