« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yumruğu attı kovuldu

11 yıldır siyah beyazlı formayı giyen milli oyuncu, A.Gücü maçının devre arasında Schuster’in gözü önünde takım arkadaşına yumruk attı. Alman hocanın isteğiyle, yönetim kaptanın sözleşmesini feshetti.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ta bir devir sona erdi. 11 yıldır siyah beyazlı formayı giyen kaptan İbrahim Üzülmez, Ankaragücü maçının devre arasında takım arkadaşı İbrahim Toraman’a soyunma odasında yumruk attığı için sözleşmesi feshedildi.1-0 kaybedilen karşılaşmanın devre arasında siyah beyazlı oyuncular yorgun ve bitkindi. 1. dakikada yenen gol sonrası kaptan İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman saha içinde atışmıştı. Siniri geçmeyen Üzülmez devre arası koridorda söylene söylene soyunma odasına doğru ilerlerken “Bana kimse küfür edemez” diyordu. Kaptan sesini soyunma odasında iyice yükseltti, “Herkes kendine dikkat etsin. Siz kendinizi ne sanıyorsunuz.” Bir anda soğuk bir hava esti. Aurelio, Üzülmez’in yanına gelerek onu sakinleştirmeye çalıştı ama tecrübeli oyuncu kimseyi dinlemiyordu. Schuster ise kaptanından sakin olmasını istedi.

Diğer köşede ise İbrahim Toraman sakat ayağına sedyede buz tedavisi yaptırıyor ve “Rakip sürekli kanatlardan geliyor” diye mırıldanıyordu.

İki yumrukta yere serdi

İşte ne olduysa o an oldu. Üzülmez, “Bana küfür ettin” diyerek Toraman’a arkadan saldırdı ve arkadaşına iki yumruk atarak sedyeden düşürdü. Futbolcular şaşkındı, Genel Menajer Tuncay Yanık, Ernst, Almeida ve Simao kaptanlarını zorlukla zaptetti. Toraman yerden kalkmak için toparlanırken, Üzülmez soyunma odasının dışına alındı. İkinci yarı için takım sahaya çıktığında kaptan soyunma odasında kaldı.

Schuster istedi, gitti

Bu şok gelişmenin ardından dün akşam saatlerinde ise bomba patladı. Sabah Schuster, “Ben takımımda önce disiplin isterim. Benim bulunduğum ortamda kimse elini kaldıramaz. İbrahim Üzülmez’in takımla ilişkisi kesilsin” diyerek yönetime raporunu sundu.

Başkan Yıldırım Demirören ve yöneticiler acilen toplandı. Tüm oyuncular, Genel Menajer Tuncay Yanık, malzemeciler, masör ve Schuster’in yardımcısı Tayfur Havutçu tek tek sorgulandı. Herkes, Toraman’ın olayda bir suçunun bulunmadığını söyledi ve ardından Üzülmez çağrıldı. Kaptana, hocasının raporuna itirazı olup olmadığı soruldu. Üzülmez, “Hatalıyım. Kendimi frenleyemedim. Özür dilerim” dese de kendisiyle yola devam edilmeyeceği bildirildi. Tecrübeli oyuncu eşyalarını toplayarak tesislerden ayrıldı.

Siyah beyazlılar akşam saatlerinde de resmi sitesinden kaptanlarıyla sözleşmesini feshettiğini duyurdu. Açıklamada, “İbrahim Üzülmez’in sebebiyet verdiği sportmenliğe aykırı davranış neticesinde, teknik heyetimizin verdiği rapor sonucu yönetimimiz durumu değerlendirmiş ve İbrahim Üzülmez’in sözleşmesi feshedilmiştir” denildi.

Daha önce de terlik kavgası yapmışlardı

2008-2009 sezonu öncesi Beşiktaş’ın Avusturya kampında İbrahim Üzülmez, takım arkadaşı İbrahim Toraman ile kavga edip, kadro dışı kalmıştı. İbrahim Üzülmez, ikinci kaptan İbrahim Toraman’a “Yemeğe niye terlikle geliyorsun” diye çıkıştığı için ikili yumruk yumruğa kavga etmişti. Olay sonrası iki oyuncu da kamptan kovulmuştu. Ancak sezon başladıktan sonra iki oyuncu yönetim tarafından affedilmişti.

Beşiktaş ile 285 maça çıktı

37 yaşında olan İbrahim Üzülmez, 2000 yılından beri Beşiktaş forması giyiyor. Siyah beyazlı takımda 285 maça çıkan ve 7 gol atan İbrahim Üzülmez, 37 kez de milli oldu ve ay yıldızlı takımda da bir gol attı.

OLAYLA İLGİLİ NE DEDİLER?

İBRAHİM TORAMAN
Benimle ne derdi var bilemiyorum

Kimseye küfür etmedim. Geçmişte kampta ayağım sakatken terlik giydiğim için benimle kavga etmişti. Kendisinin benimle ne derdi, ne alıp veremediği var bilemiyorum. Sahte kabadayılık yaptı ve ayıp etti. Ayağıma tedavi yaparken arkamdan gelip, iki kez yumruk attı. Kavga neyi çözer ki.

HUGO ALMEİDA
Moralimizi bozdular

Sporculuk hayatım boyunca bir çok kavga gördüm. Ama böylesine ilk kez şahit oldum. Üzgün olduğumu söylemeliyim. O moralsizlikle maçı tamamladık.

SİMAO SABROSA
Kaptan çok sinirliydi

Olmaması gereken bir kavgaydı. İbrahim Üzülmez çok sinirliydi ama tecrübesiyle kendini frenlemeliydi. Bu durum herkesi sarstı.

RÜŞTÜ REÇBER
Zor sakinleştirdik

Havamız devre arasında bozuldu. İbrahim Üzülmez çok çabuk sinirleniyor. Kendisini zor sakinleştirdik. Kötü sonuçlar sonrası hepimiz diken üstündeyiz zaten.

DA SİLVA BOBO
Bir anlık öfkeydi

Kaptanı çok seviyorum. Beşiktaş’ın idolüydü. Taraftarın da sevgilisiydi. Bir anlık öfkesi pahalıya patladı. Yapmamalıydı.Kendisine engel olamadık

EKREM DAĞ
Toraman’ı yerde gördüm
Ne olduğunu anlayamadım. İbrahim Üzülmez bir anda saldırdı ve yumruk attı. İbrahim Toraman’ı bir anda yerde gördüm. Keşke hiç yaşanmasaydı.

Manuel FERNANDES
Yumruk affedilmez

Böyle kavga olmaz. Kritik bir dönemden geçiyoruz. Yumruk atmak affedilir bir hadise değil. Kaptana yakışmadı. Sorunlar böyle çözüme kavuşmaz.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler