« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yükümüz çok ağır

Orkun, "Büyük takımlar eskiye döndü, kaleyi Türklere emanet etti. Sorumluluğumuz büyük" dedi. Aykut, "Mondragon da tavsiye ettiyse artık bize inanılıp güvenilmeli" derken, Fırat kaledeki rekabetin G.Saray’a yarayacağını söyledi.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın file bekçileri Orkun Uşak, Aykut Erçetin ve Fırat Kocaoğlu kalede kimin oynayacağından öte bu görevin bir Türk’e emanet edilecek olmasının önemli olduğunu söylediler. Uzun süre Cimbom’un kalesini koruyan Mondragon’un ayrılmasından sonra rekabetin yaşandığı kale için yeni transfer Orkun, "Büyük takımlar eskiye döndü ve artık kaleyi Türklere emanet ediyor. Şu anda kimin oynayacağından daha önemli olan bu konu. Sonuçta G.Saray kalesini de bir Türk kaleci koruyacak. Bu yüzden misyonumuz daha önemli. Türk kaleciliğine önemli şeyler kazandırmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Üzerimizde büyük bir sorumluluk, ağır bir görev var" dedi.

Hatalardan arınacağım

Takım arkadaşlarına çabuk alıştığına değinen Orkun, "Küme düşen bir takımın kalecisinin her zaman idealleri olan bir takıma gelmesi mantıksız gibi geliyor ama, önemli olan sahada yaptıklarınız. Son dönemde oynadığım ve beğendiğim futbolumla G.Saray’a transfer oldum. Bunun en büyük faktorü Bülent Korkmaz. Bana o kadar çok güven duydu ki bunlara karşı tepkisiz kalamazdım. G.Saray ile oynadığım ilk maçta üzerimde heyecan vardı ama bunu attım. Bazı hatalarımdan da en kısa sürede arınacağım" diye konuştu. Orkun’un oda arkadaşı olan Aykut ise, genç milli takım kalecisi olduklarını belirterek şöyle dedi:

"Mondragon 6 yıl aralıksız oynuyorsa onun için söyleyecek bir şey yoktur. Kimse tartışmasın o büyük bir kalecidir. İyi bir kaleci gitti ve şimdi takımda yeni bir kalecinin çıkma zamanı geldi.
Mondi’nin arkasında beklerken, hep teklifler aldım ama gitmedim. Sadece G.Saray’da oynamak istedim. 1 yıllık sözleşmesi olduğu halde büyük bir kaleci giderse bu demektir ki bu kulüp bize güveniyor. Mondi de bizi tavsiye ettiyse artık bize inanılıp güvenilmeli. Bayern Münih’te Kahn vardır. Her kaleci geldiğinde yedek olduğunu bilir. Bu baskı her zaman olacak. Kötü bir gol yenilince saklanmak istersiniz. O anda o hatayı ben yaptım ve hep beraber kazanacağız diyebilen kaleci iyi kalecidir."

Türklere de şans verilmeli

Aykut
ile Orkun’un kendilerini ispat etmiş kaleciler olduğunu belirten Fırat ise "Kaledeki rekabet başarıyı getirecektir. Bu rekabetten Galatasaray karlı çıkacak. Geçen sezon Runje kötü başladı sezona, ancak daha sonra iyi oynamaya başladı. Eğer Türk kalecilere de aynı şans verilirse onlar da başarılı olur. Onun için kalecilere zaman vermek gerekli. Kötü goller hepimiz yiyeceğiz önemli olan genelde yapılanların doğru olması" diye konuştu.

Kalli: Fırat da kalecimiz değil mi?

Basın toplantısı Aykut ile Orkun üzerine kurulmuştu, ancak hazırlıkları gören Feldkamp, hemen sportif direktör Mustafa Turgun’u çağırarak "Fırat da katılsın. O bizim kalecimiz değil mi?" dedi. Turgun, hemen gidip, genç kaleciyi basın toplantısına getirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler